Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Nowy trener w TS ROW Rybnik

09.02.2018 10:21 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarki z Rybnika w swoim sztabie szkoleniowym mają nowego trenera. Jest nim Roland Kachel, ale nie zastępuje on dotychczasowego Remigiusza Danela, a będzie go wspierał.

Nowy trener w TS ROW Rybnik
Archiwalne zdjęcie, gdy Roland Kachel (przy piłce) grał w Jedności Jejkowice. Fot. Angelika Chroboczek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uzupełnieniem kadry szkoleniowej najstarszej grupy będzie od wiosny Roland Kachel. Zawodnik ten kibicom lokalnej piłki nie jest obcy. Jest wychowankiem Rymera. Kilka sezonów spędził w III-ligowej drużynie Przyszłości Rogów z której przeszedł w 2012 roku do II-ligowego Energetyka ROW Rybnik. Aktualnie gra jeszcze w Rymerze.

- Od dłuższego czasu planowaliśmy rozszerzyć sztab naszej pierwszej drużyny. Próbowaliśmy kilka rozwiązań, analizowaliśmy kilka kandydatur. Nie jest możliwe prowadzenie treningu przez jedną osobę, kiedy na treningach pojawia się 30-35 zawodniczek. Nie ma w tych warunkach miejsca na rozwój tych zawodniczek, które jeszcze muszą się sporo uczyć. To zaś od dłuższego czas martwiło mnie obserwując treningi. Doświadczone zawodniczki świetnie sobie radzą, ale brakowało czasu na doskonalenie zawodniczek, które krócej grają w piłkę. Taką rolę będzie miał Roland. Korekta i szkolenie tych dziewcząt „na dorobku”. Z Rolandem znamy się od lat, jeszcze kiedy był młodym zawodnikiem. Zawsze zadziorny i ambitny na boisku. Jestem przekonany, że te cechy oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, przełożą się na szybki postęp naszych dziewcząt. Odciąży to też Remika, który będzie się mógł skupić na treningu taktycznym trzonu drużyny - powiedział prezes TS ROW Tomasz Kieczka.

Piłkarki TS ROW Rybnik występują w II i III lidze kobiet. Grają również w ekstralidze futsalu.


Kontakt z autorem: m.kozina@nowiny.pl