Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Sparta Kuźnia Raciborska otworzyła nową salę i liczy na Igrzyska Olimpijskie [ZDJĘCIA]

17.02.2018 20:23 | 0 komentarzy | kozz

W sobotni poranek oficjalnie otworzono salę w której ćwiczyć będzię klub sportów walki z Kuźni Raciborskiej.

Sparta Kuźnia Raciborska otworzyła nową salę i liczy na Igrzyska Olimpijskie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym miejscu wcześniej był korytarz, którym wchodziło się na trybuny hali sportowej w Kuźni Raciborskiej. Teraz jest piękna nowoczesna sala dla spartańskich wojowników. Na oficjalnym otwarciu poza burmistrzem Pawłem Machą obecny był również poseł na Sejm RP Czesław Sobierajski, który dołożył niemałą cegiełkę do sali. W towarzystwie dyrektor szkoły podstawowej Kingi Apollo wspomniana dwójka przecięła czerwoną wstęgę. A trzymał ją Maciej Kriwienok, założyciel przed dziesięcioma laty tego klubu, a obecnie radny miejski.

Sparta Kuźnia Raciborska wychowuje mistrzów, a jednym z nich jest Patryk Ogonowski, który w minionym roku wywalczył wicemistrzostwo świata juniorów w ju-jitsu w Atenach. - Trenujemy na mistrzowskim poziomie i liczę, że już niebawem będziemy mieli ju-jitsu na igrzyskach, a my wychowamy mistrza olimpijskiego - powiedział Maciej Kriwienok. Poseł Sobierajski w krótkich słowach powiedział: "Jesteśmy po to, żeby pomóc, a za mistrza olimpijskiego trzymam kciuki".

Po oficjalnym otwarciu odbyły się pokazowe treningi zarówno w wykonaniu najmłodszych jak i tych doświadczonych wojowników.