Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Obóz narciarski uczniów z Pietrowic Wielkich i z czeskiego Krawarza

26.02.2018 12:29 | 0 komentarzy | red.

Od 12 do 16 lutego 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich i ich 20 rówieśników z Základní szkoły w Kravaře wraz z nauczycielami brało udział w obozie narciarskim na terenie czeskich Jeseników w Loučnej nad Desnou.

Obóz narciarski uczniów z Pietrowic Wielkich i z czeskiego Krawarza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyjazd był kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu Polsko – czeska recepta na nudę. Projekt jest realizowany w ramach programu INTERREG V- A Republika Czeska- Polska Fundusz Mikroprojektów 2014 - 2020 w Euroregionie Silesia. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”. Budżet całkowity wynosi 22 932,36 EUR, a dofinansowanie z EFRR - 19492,5 EUR.

W trakcie obozu uczniowie mieli możliwość zdobycia umiejętności jazdy na nartach lub doskonalenia narciarskich technik. Była to również okazja do nawiązania nowych znajomości. Zajęcia sportowe, aktywność na świeżym powietrzu, pasja jaką może stać się narciarstwo, mają również pokazać dzieciom inne formy spędzania wolnego czasu, a nie tylko te w towarzystwie nowoczesnych technologii.