Decor Bełk wygrał wymianę ciosów z Radziechowami-Wieprz

Siedem goli padło w meczu 21. kolejki IV ligi śląskiej grupy 2 pomiędzy GKS Radziechowy-Wieprz a Decorem Bełk.

Ekipa z Bełku musiała wygrać, żeby gonić w tabeli uciekający BS Polonia Bytom. Decor dobrze rozpoczął mecz, bo już w 6. minucie na listę strzelców strzałem z rzutu wolnego wpisał się Łukasz Żyrkowski. Sześć minut później gospodarze stracili zawodnika. Szymon Byrtek został wyrzucony z boiska przez sędziego za kopnięcie bez piłki Rafała Wybierka. Sytuacja była bezdyskusyjna i miejscowi grali "10". Mimo osłabienia GKS prezentował się dobrze. Kilka minut później Mateusz Łobaczewski sfaulował Macieja Łąckiego, a arbiter wskazał na wapno. Z rzutu karnego wyrównał Tomasz Janik w 20. minucie. Po kolejnych 10 minutach Decor znów prowadził. Tym razem piękną bramkę zdobył Rafał Wybierek, który odnalazł się idealnie w polu karnym. Gdy wydawało się, że zespół z Bełku będzie schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem w doliczonym czasie pierwszej połowy po błędzie Łobaczewskiego wyrównał Artur Kitka. Co gorsza po przerwie to gospodarze wyszli na prowadzenie 3:2, a w 63. minucie po indywidualnej akcji gola zdobył Maciej Łącki. Decor nie poddał się jednak łatwo i w 73. minucie do stanu 3:3 z bliskiej odległości doprowadził niepilnowany Damian Olczak. Trzy minuty później drużyna z Bełku prowadzona przez Jarosława Kupisa znów prowadziła, a do siatki po bardzo ładnej zespołowej akcji znów trafił Żyrkowski. W ostatnim kwadransie obie drużyny dążyły do zdobycia bramek, ale więcej kibice zgromadzeni przy boisku w Radziechowach już nie zobaczyli. Decor dopisał trzy punkty, ma jeden mecz rozegrany mniej i  traci 5 punktów do lidera z Bytomia. Przed ubiegłorocznym mistrzem IV ligi maraton meczowy. Za tydzień zmierzy się u siebie z Lędzinami, 1 maja przyjedzie do Raciborza na mecz z Unią, 5 maja u siebie podejmie Odrę Centrum Wodzisław Śląski, a 9 maja odrobi zaległości mierząc się na swoim boisku z Dębem Gaszowice.

GKS Radziechowy-Wieprz - KS Decor Bełk 3:4 (2:2)

Tomasz Janik 20., Artur Kitka 45.+1., Maciej Łącki 63. - Łukasz Żyrkowski 6., 76., Rafał Wybierek 31., Damian Olczak 73.

Żółte kartki: Karol Kubieniec, Marcin Dudka (Radziechowy) - Rafał Wybierek, Mateusz Łobaczewski (Decor).

Czerwone kartki: Szymon Byrtek (12., Radziechowy)

Skład Decoru: Mateusz Łobaczewski - Michał Stryczek, Łukasz Żyrkowski, Mateusz Wrana, Bartosz Wójcik (63. Grzegorz Jasiczek), Wojciech Rasek (57. Łukasz Spórna), Piotr Groborz, Kamil Brożyński (73. Andrzej Niewiedział), Damian Olczak, Rafał Wybierek, Piotr Bysiec (68. Dawid Drozdowski).