środa, 19 września 2018

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Spotkanie z Justyną Święty-Ersetic odwołane przez... smród [ZDJĘCIA]

24.04.2018 11:54 | 0 komentarzy | kozz

We wtorek w murach Zamku Piastowskiego w Raciborzu młodzież z raciborskich i powiatowych placówek miała się spotkać z lekkoatletką z Raciborza - Justyną Święty-Ersetic.

Spotkanie z Justyną Święty-Ersetic odwołane przez... smród [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Justyna ostatecznie dotarła na Zamek Piastowski, ale Piotr Kielar ze starostwa powiatowego poinformował na miejscu, że spotkanie się nie odbędzie, bo miasto wydało komunikat w związku z awarią w oczyszczalni ścieków, gdzie zalecono ograniczenie aktywności na świeżym, a w tym przypadku nieświeżym powietrzu. Doszło do skromnego spotkania w gronie władz. Justyna podpisała kartki, a starosta Ryszard Winiarski w towarzystwie wicestarosty Marka Kurpisa wręczył raciborskiej medalistce kwiaty i - jak powiedział - skromny czek na kwotę 3750 złotych.

- Nic nie jest za darmo trzeba poświęcić dużo czasu na treningi, żeby osiągnąć sukces. W Raciborzu spędziłam w tym roku może kilka, najwyżej kilkanaście dni. Mam dużo wartościowych medali, ale brakuje upragnionego medalu z Igrzysk Olimpijskich z Tokio. Mam nadzieję, że na tych igrzyskach sprawimy sobie i kibicom miłą niespodziankę - mówiła.

Justyna przyznała, że poza lekkoatletyką chcąc niechcąc interesuje się zapasami, bo jej mąż jest raciborskim zapaśnikiem. - Sama nie do końca rozumiem zasady przyznawania punktów w zapasach. W lekkoatletyce wszystko jest łatwiejsze - powiedziała Justyna.

Lekkoatletka specjalizująca się w biegach na 400 metrów już pod koniec tygodnia wybiera się na kolejny obóz (po RPA i Teneryfie) - tym razem w Polsce - w Spale. W najbliższym czasie Justyna wybiera się także do Osaki w Japonii.