Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Porażka Unii Turza ze Ślęzą Wrocław

06.05.2018 19:34 | 0 komentarzy | art

W końcówce pierwszej i na początku drugiej części gry rozstrzygnięte zostały losy niedzielnego pojedynku pomiędzy walczącą o utrzymanie w III lidze Unią Turza Śl. a Ślęzą Wrocław. Goście wygrali 0:2 po bramkach Marcina Wdowiaka i Macieja Matusika. 

Porażka Unii Turza ze Ślęzą Wrocław
Gospodarze byli po meczu niepocieszeni. Goście przeciwnie, odtańczyli po meczu taniec radości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyjezdni przede wszystkim nie zamierzali w Turzy przegrać. Toteż przez długie minuty inicjatywa należała do piłkarzy Unii, z czego jednak niewiele wynikało. Unia grała bez pomysłu, a tylko kilka jej prób zakończyło się strzałem na bramkę. Goście więc z upływem minut zaczęli atakować coraz groźniej. 

W 45. minucie spotkania Maciej Firlej wywalczył przed polem karnym rzut wolny. Sam poszkodowany podszedł do piłki, ta trafiła w mur zawodników Unii, spadła jednak pod nogi Wdowiaka, który z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem Piotr Pasia. Tuż po golu sędzia zaprosił piłkarzy do szatni. 

Pierwsi wyszli z niej unici. Co z tego, skoro po wznowieniu gry, przynajmniej niektórzy piłkarze drużyny gospodarzy myślami byli chyba jeszcze na przerwie, co wykorzystał Matusik, który w 46. minucie zupełnie nieatakowany, wystawił sobie na lewej stronie, tuż przed polem karnym piłkę do strzału i niczym na treningu uderzył przy prawym słupku, nie dając Pasiowi żadnych szans. 

Po tej porażce Unia Turza ma już 5 punktów straty do bezpiecznego miejsca i jej sytuacja w kontekście walki o utrzymanie stała się bardzo trudna.

Unia Turza - Ślęza Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: Wdowiak (45.), Matusik (46.)

Unia: Paś, Suchecki, Zarychta, Lalko, Szymiczek (57. Glenc), Trąd, Dariusz Pawlusiński, Kuczok, Musiolik (57. Dawid Pawlusiński), Gładkowski, Hanzel. Trener Józef Dankowski. 

Ślęza: Ziarko, Repski (80. Niewiadomski), Mańskowski, Bohdanowicz, Firlej, Matusik (87. Berkowicz), Traczyk, Łątka, Wdowiak, Muszyński, Małecki. Trener Grzegorz Kowalski.