Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odra Wodzisław z nowym prezesem i dyrektorem ma być trampoliną do Bundesligi

W murach Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śląskim w czwartek przedstawiono nową prezes i dyrektora sportowego Odry Wodzisław. 

Odra Wodzisław z nowym prezesem i dyrektorem ma być trampoliną do Bundesligi
Od lewej: Izabela Wiaterek (dotychczasowa prezes), Izabela Andrzejczyk (nowa prezes) i Sebastian Paulus (nowy dyrektor sportowy Odry Wodzisław)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Nową panią prezes została Izabela Andrzejczyk, która zastąpiła Izabelę Wiaterek. Natomiast dyrektorem sportowym został Sebastian Paulus.

Poza przedstawieniem nowej prezes, w obecności dyrektora sportowego Sebastiana Paulusa i przedstawiciela VfL Wolfsburg - Janusza Dajwłowskiego Odra podpisała umowę z niemieckim klubem dotyczącą finansowania akademii piłkarskiej i drużyny seniorów. 

Dyrektor sportowy Sebastian Paulus podzielił się podczas konferencji swoim planem dwuletnim, którym głównym celem jest awans do III ligi. Nie zmienia się sztab szkoleniowy. Trenerem dalej zostaje Tomasz Włoka, a asystentem Marcin Grabowski.

- Chcemy zbudować bardzo silną drużynę, która będzie się składać z doświadczonych zawodników jak i młodych. Jesteśmy gotowi na to, żeby założony cel uzyskać. Chcemy wrócić do dawnej frekwencji na trybunach i atmosfery podczas meczów. Będziemy dążyć do tego, żeby chociaż połowę stadionu wypełnić kibicami - powiedział Sebastian Paulus, dyrektor sportowy.

Głos zabrał również Janusz Dajwłowski z ramienia VfL Wolfsburg. - Cieszę się, że tutaj w Wodzisławiu spotkaliśmy materiał ludzki z którym będzie można współpracować. Mam nadzieję, że razem z trenerami stworzymy bardzo mocną pierwszą drużynę, która będzie podwaliną pod bardzo mocną akademię. Mamy szansę sprowadzić tutaj najlepszych młodych zawodników w Polsce, ale ci młodzi ludzie muszą mieć zespół seniorski do którego będą mogli się przebić. Drugim celem będzie budowa niesamowicie silnej akademii. W Wodzisławiu piłkarze mają zastać trampolinę do Bundesligi. Od wielu lat wyszukuje młodych sportowców, których można pokazać światu. Tych zawodników jest mnóstwo, niestety błędy organizacyjne i szkoleniowe powodują, że nie doczekujemy się wielu talentów w piłce seniorskiej - powiedział.

Przedstawiono także nowego zawodnika Odry Wodzisław - Kamila Komoniewskiego. To wychowanek Górnika Zabrze, później grał Carbo Gliwice, Stadionie Śląskim Chorzów i Dębie Gaszowice.

Hasłem przewodnim nowej Odry Wodzisław jest slogan #wracamydogry

Na koniec głos zabrała nowa prezes Izabela Andrzejczyk. - Jest mi niezmiernie miło, że zostałam zaproszona do współpracy w tak doborowym towarzystwie. Zależy mi na tym, aby nasz klub, który ma długą i ciekawą historię odzyskał dawną świetność. Mamy jasno opracowaną strategię rozwoju i marketingu. Dołożymy starań razem z naszymi partnerami z VfL Wolfsburg, żeby osiągnąć założone cele. Liczmy, że nasza nowa oferta zachęci także potencjalnych sponsorów do współpracy. Kibice - wspierajcie Odrę z całych sił, a my was nie zawiedziemy. Wracamy do gry - powiedziała nowa prezes Izabela Andrzejczyk.

Aktualnie APN Odra Wodzisław Śląski występuje w klasie okręgowej (6. poziom rozgrywkowy). W Wodzisławiu Śląskim działa także inny klub z nazwą Odra - Centrum Wodzisław Śląski grający w IV lidze (5. poziom rozgrywkowy).

74 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kleska (83.4. * .93) 19.05.2018 13:58
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

ha,ha piłkarzy.Normalni piłkarze grają w normalnych klubach panowie ala tr.......

~nina1 (79.191. * .103) 17.05.2018 21:24
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

kib zapraszam na testy 15 czerwca do dziś jest zapisanych 14 piłkarzy z Polski ten się śmieje kto się śmieje ostatni

~kib (83.238. * .249) 17.05.2018 21:17
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Kiecka psa mam a kolegow nie szukam

~Kiecka (37.248. * .157) 17.05.2018 21:05
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

@kib Psa nie masz a kolegi szukasz - dla mnie nie istniejecie z tym całym mkp - więc daruj sobie pochwały pod moim adresem. Ciebie przerasta myśl o tym że można mieć swoje zdanie a nie tylko klepać zleconą propagandę.

~kib (83.238. * .249) 17.05.2018 20:43

brawo Kiecka nareszcie myslisz normalnie

~kib (83.238. * .249) 17.05.2018 20:25

my zaczynomy ODRA MKS

~obiektywny1922 (83.10. * .173) 17.05.2018 20:14
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Dobra - skończcie już pić....

Pokaż więcej