Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezes poprowadził Unię. Mizia uratował remis [WIDEO]

Piłkarze czwartoligowej Unii po serii meczów bez zwycięstwa uratowali u siebie remis z LKS Czaniec.

Prezes poprowadził Unię. Mizia uratował remis [WIDEO]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Materiał wideo:

W porównaniu do wcześniejszych meczów Unia rozegrała bardzo poprawny mecz. Jej akcje były składniejsze i ciekawsze od tych jakie kibice mogli zobaczyć w ostatnich spotkaniach.

Na ławce zabrakło trenera Piotra Haudera, którego zatrzymały obowiązki w pracy. Drużynę poprowadził sam prezes Unii Jarosław Rachwalski. Unia prezentowała się dobrze, choć to Czaniec miał groźniejsze sytuacje. Do przerwy bramki jednak nie padły.

W drugiej części meczu raciborzanie jeszcze bardziej starali się strzelić bramkę dającą im prowadzenie. Do siatki trafił Jonatan Domin, ale sędzia uznał, że napastnik był na spalonym. Na kwadrans przed końcem w polu karnym Mateusz Pientka wyciął rywala, a arbiter podyktował jedenastkę. Frustracja i zrezygnowanie malowało się na twarzach gospodarzy. Goście wykorzystali jedenastkę i objęli prowadzenie. Unia nie poddała się i dzielnie walczyła choćby o remis. Sztuka ta udała się, gdy Rafał Chałupiński dośrodkował do Marcina Mizi, a ten z bliska głową skierował piłkę do bramki. W doliczonym czasie gospodarze mieli okazję do zdobycia zwycięskiego gola z wolnego, ale Bartosz Remień trafił w rywala. Piłka wyszła poza pole gry, a sędzia zakończył remisowy mecz.

Z powodu kontuzji zabrakło m.in. Pawła Woniakowskiego. Unia wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Przed nią kluczowe mecze z sąsiadami w tabeli - Spójnią Landek, Beskidem Skoczów i Dębem Gaszowice.

KS Unia Racibórz - LKS Czaniec 1:1 (0:0)

Marcin Mizia 88. - Piotr Świerczyński 75.-k.

KS Unia Racibórz: Adamiec - Zapotoczny, Pientka, Mizia, Łątkowski - Prusicki, Remień, Gałecki, Chałupiński - Domin (74. Czerepak), Kocot.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~obiektywniepatrząc (93.105. * .72) 13.05.2018 16:55

Brawa dla zawodników. Brawa dla Chałupińskiego, fajnie chłopak gra, ma technikę, widzi dużo na boisku.

~Zdzichu (94.254. * .237) 13.05.2018 14:42

Dawać szansę młodym wilkom.Zostawić Rachwalskiego jak zaczęli dobrze grać, ma sukcesy z młodymi to najwyższy czas na seniorke. Tylko czy zarząd będzie miał na tyle odwagi.Do młodzieży świat należy. Juniorków wpuszczać.Nie bać się.

~NieSzczurek (188.146. * .27) 13.05.2018 13:35

Hej Kokot gol lololololo ijo ijo