Wtorek, 19 marca 2019

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

RSS

Bieg Wiosny 2018: konkurs na najciekawszy wiosenny strój

15.05.2018 07:55 | 0 komentarzy | kozz

W najbliższy weekend wszyscy miłośnicy biegania obowiązkowo powinni się pojawić w okolicach Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego RUDA w Rybniku.

Bieg Wiosny 2018: konkurs na najciekawszy wiosenny strój
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To tam, w niedzielę 20 maja odbędzie się kolejna edycja Biegu Wiosny. Organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek, zarówno dla biegaczy jaki i kibiców. Nagrodzony zostanie m.in. biegacz, a także kibic, który przygotuje najciekawszy, wiosenny strój. - W tym przypadku liczy się pomysł i kreatywność. Jestem przekonana, że pomysłów rybniczanom nie zabraknie. Czekamy na was na Rudzie - mówi Agnieszka Klimasara z Działu Organizacji Imprez rybnickiego MOSiR.

W tym roku nowością Biegu Wiosny będą I Mistrzostwa Rybnika Seniorów, których pomysłodawcą jest Rybnicka Grupa Biegowa. Tradycyjnie już w zawodach wystartują uczniowie rybnickich szkół i nieco starsi miłośnicy biegania. - Przypominamy, że będzie również klasyfikacja Rodzic i JA. Drużynę stanowi osoba biorąca udział w biegu dzieci i młodzieży oraz jej rodzic lub opiekun prawny startujący w biegu na dystansie 5 km - dodaje Klimasara.

Niedzielna impreza zalicza się do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Rybnika (Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme, Bieg Barbórkowy) - szczegółowe informacje o tej klasyfikacji można znaleźć na stronie www.biegi.rybnik.pl.

Konkurs na najciekawsze przebranie

- nagrodzony zostanie biegacz i kibic, którzy przygotują najciekawszy, wiosenny strój.

Bieg Wiosny – trzy imprezy:

- Bieg Dzieci i Młodzieży

- Bieg na dystansie 5 km

- I Mistrzostwa Rybnika Seniorów

Termin:

- 20 maja 2018 r. (niedziela), pierwszy start dzieci o godz. 10.00, start biegu na dystansie 5 km o 12:45.

Miejsce: Boiska za Ośrodkiem Rekreacyjno-Sportowym RUDA