Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Unia Turza Śląska poległa w Dzierżoniowie

16.05.2018 18:54 | 0 komentarzy | kozz

W środę w Dzierżoniowie rozegrano mecz zaległej 20. kolejki III ligi (grupa III) pomiędzy miejscową Lechią, a Unią Turza Śląska.

Unia Turza Śląska poległa w Dzierżoniowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unia prowadzona w tym meczu przez dyrektora sportowego Jana Adamczyka (urlopowani Dankowski/Kostrzewa) zaczęła mecz dosyć schowana. Pierwsze poważne zagrożenie unici stworzyli w 26. minucie, gdy strzałem z 16 metra popisał się Sławomir Musiolik. Piłka jednak przeszła obok prawego słupka. Trzy minuty później świetną okazję miał Marek Gładkowski, ale nie trafił do pustej bramki. Groźniejsza była Lechia, ale świetnie spisywał się w bramce Piotr Paś. Jednak przed końcem pierwszej połowy gospodarze objęli prowadzenie. Bramkę dla Lechii w 42. minucie zdobył Marcin Buryło, który został świetnie obsłużony przez Damiana Niedojada. Mimo starań turzan, schodzili oni na przerwę przy wyniku 1:0 dla dzierżoniowskiej Lechii.

W drugiej połowie na poważniejsze zagrożenie ze strony Unii trzeba było czekać do 71. minuty. Wówczas z rzutu wolnego mocno uderzył Dariusz Pawlusiński. Piłka jednak minimalnie minęła okolice spojenia bramki. Unia pod koniec podkręciła tempo, ale efektu bramkowego nie było. Świetnie spisywał się Paś, jednak samą obroną punktu w meczu z Lechią nie udało się zdobyć. 

Unia nadal zajmuje 16. miejsce w ligowej tabeli. Sytuacja klubu z Turzy jest już niemal beznadziejna, bo do końca sezonu zostało zaledwie 6 kolejek, a strata punktowa do wyprzedzającej o jedną pozycję Miedzi Legnica II wynosi już osiem punktów. W najbliższej kolejce, która zostanie rozegrana w weekend Unia na wyjeździe zmierzy się ze Stilonem Gorzów Wielkopolski - to najdalszy wyjazd unitów w tym sezonie (500 km).

Lechia Dzierżoniów - Unia Turza Śląska 1:0 (1:0)

Marcin Buryło 42.

Skład Unii Turza Śląska: Piotr Paś - Kamil Kuczok, Arkadiusz Lalko, Marcin Zarychta, Dariusz Pawlusiński, Marek Gładkowski, Piotr Trąd (53. Dawid Pawlusiński), Kamil Kostecki (75. Paweł Staniczek), Piotr Glenc (46. Piotr Szymiczek), Sławomir Musiolik, Dawid Hanzel.

Żółte kartki: Tomaszewski, Pietkiewicz (obaj Lechia) - Gładkowski, Hanzel, Staniczek, Kuczok (wszyscy Unia)

Sędziowali: Damian Czukiewski, Marcin Nawracaj, Norbert Deluga.