Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zmiany w kadrze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

01.06.2018 10:27 | 0 komentarzy | kozz

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zanotowali słabszy sezon od poprzedniego. Tylko wicemistrzostwo kraju, przegrany Puchar Polski i brak medalu w Lidze Mistrzów CEV, aczkolwiek sam awans do najlepszej czwórki w Europie jest sporym sukcesem. Kadra zostaje przewietrzona.

Zmiany w kadrze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Buszka i Torresa nie zobaczymy w składzie ZAKSY w przyszłym sezonie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po roku gry w kędzierzyńskich barwach szeregi ZAKSY opuszczają Maurice Torres i Marco Falaschi. Portorykański atakujący wraz z rozwojem sezonu prezentował się coraz lepiej, będąc jednym z wyróżniających się zawodników kędzierzyńskiego zespołu. Nowym klubem Portorykańczyka będzie Kioene Padwa. Kolejnym zawodnikiem, który po tym sezonie zmieni PlusLigę na włoską Serie A jest Marco Falaschi. Po trzech sezonach w Polsce włoski rozgrywający zdecydował się wrócić na Półwysep Apeniński, w sezonie 2018/2019 Marco będzie występował w BCC Castellana Grotte.

Po kilku latach gry w ZAKSIE barwy klubowe zmienia Rafał Buszek. Rafał do ZAKSY dołączył w 2015 roku, dwukrotnie z kędzierzyńskim zespołem sięgając po tytuł mistrzowski, zdobywając Puchar Polski. Kolejnymi zawodnikami, kończącymi kędzierzyńską przygodę są Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach i Krzysztof Zapłacki.

Wypożyczeni zostaną Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno, a z ZAKSĄ rozstaje się menadżer zespołu Tomasz Drzyzga, którego zastąpi Wojciech Serafin.

Nowym atakującym jest za to Łukasz Kaczmarek - Reprezentant Polski, mający na koncie kilkuletnie doświadczenie w PlusLidze. Nowy atakujący kędzierzyńskiego zespołu przez trzy ostatnie sezony występował w barwach Cuprum Lubin, będąc jednym z wyróżniających się zawodników swojego zespołu.

Drugim nowym zawodnikiem został Aleksander Śliwka. Reprezentant Polski ostatni sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów. To nie koniec transferów do klubu. O kolejnych usłyszymy w kolejnych tygodniach.

ZAKSA