Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Piłkarki TS ROW Rybnik awansowały do I ligi

04.06.2018 20:05 | 0 komentarzy | kozz

Rybniczanki wygrały w poniedziałek w zaległym meczu II ligi z Miedzią Legnica i tym samym już nikt im nie odbierze awansu do I ligi.

Piłkarki TS ROW Rybnik awansowały do I ligi
Minął rok jak Agata Sobkowicz otwierała szampana z okazji awansu do II ligi. Teraz przyjdzie czas na otworzenie z okazji awansu do I ligi.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarki TS ROW, które spędziły w II lidze zaledwie jeden sezon już są o kolejne piętro wyżej. Mimo, że mają do rozegrania jeszcze dwa ligowe mecze na szczeblu drugoligowym już mogą świętować awans na zaplecze ekstraligi kobiet.

W poniedziałek zespół Remigiusza Danela rozegrał w Legnicy zaległy mecz VIII kolejki, który przekładany był dwukrotnie. Tym razem mecz udało się już rozegrać, choć rybniczanki prawie się spóźniły na pierwszy gwizdek, bo stały w korkach... tych na drodze, aczkolwiek z autobusu wybiegły także w tych piłkarskich. Mecz rozpoczął się z delikatnym poślizgiem, ale od mocnego uderzenia piłkarek ROW-u.

W 10. minucie rzut karny na bramkę zamieniła Aneta Szymanowska, po tym jak w polu karnym faulowana była Liwia Garcarczyk. Minęły cztery minuty, a rybniczanki prowadziły już 2:0. Gola z rzutu wolnego zdobyła Edyta Botor. Kolejne dwie minuty później ROW prowadził już 3:0 po kolejnym golu Szymanowskiej, która dobiła strzał Agaty Sobkowicz. Wysokie prowadzenie nieco rozluźniło przyjezdne, a gospodynie skupiły się na obronie. Zawodniczki TS ROW stworzyły kolejne okazje strzeleckie, ale zawodziła skuteczność. Na przerwę piłkarki schodziły przy prowadzeniu 3:0 dla TS ROW Rybnik.

Po przerwie spotkanie nieco bardziej się wyrównało. Przed końcem padła jeszcze jedna bramka autorstwa Szymanowskiej, która skompletowała hat-tricka i rybniczanki zakończyły mecz zwycięstwem 4:0, a to oznacza awans TS ROW Rybnik do I ligi.

"Frelkom" z Rybnika będzie można pogratulować już w środę, bowiem w Rybniku-Kamieniu rozegrają kolejny zaległy mecz z Miedzią Legnica. Początek spotkania o godz. 17.00. 

Miedź Legnica - TS ROW Rybnik 0:4 (0:3)

Aneta Szymanowska 10.-k., 16., 87., Edyta Botor 14.