Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Zgrupowanie polskich, niemieckich i białoruskich zapaśników w Raciborzu [ZDJĘCIA]

08.06.2018 07:34 | 0 komentarzy | dud

W ramach programu Polsko–Niemieckiej Współpracy Młodzieży, który w tym roku miał trójstronny charakter od 18 maja do 1 czerwca w Raciborzu gościło blisko stu polskich, niemieckich oraz białoruskich zapaśników.

Zgrupowanie polskich, niemieckich i białoruskich zapaśników w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas wspólnych treningów na obiektach Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia i w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, młodzi sportowcy wspólnie szlifowali formę i doskonalili swoje niemałe już umiejętności. Goście z Niemiec przyjechali do Raciborza z Lipska, Frankfurtu nad Odrą oraz Wirtembergii, a ekipa z Białorusi ze stolicy swojego kraju - Mińska. Oprócz specjalistycznych treningów młodzi zapaśnicy w ramach zajęć korzystali także ze sportowej bazy Raciborza. Uczestnicy programu na zaproszenie prezydenta Mirosława Lenka wzięli udział w spotkaniu w raciborskim magistracie. Mieli również okazję odwiedzić Komendę Powiatową Policji w Raciborzu, Zamek Piastowski czy Browar Racibórz. Większość uczestników zgrupowania, to aktualni reprezentanci swoich krajów w kategoriach młodzieżowych.

Od 1991 roku kiedy Polska i Niemcy powołały do życia PNWM wsparła ona w ramach obozów treningowych, warsztatów teatralnych czy projektów ekologicznych blisko 2,5 miliona młodych ludzi. Polscy i niemieccy zapaśnicy oprócz wspólnych integracyjnych treningów, mogli również skorzystać z przygotowanego dla nich programu rekreacyjno – kulturalnego, wycieczek i wyjazdów do miejsc pamięci. Dzięki nawiązaniu współpracy uczestnicy projektu mogą lepiej poznać kulturę swoich sąsiadów i nawiązać nowe przyjaźnie. Sportowa współpraca zapaśników z Polski i Niemiec w Raciborzu ma już kilkunastoletnią tradycję i z pewnością będzie kontynuowana w najbliższych latach.

MKZ Unia Racibórz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl