Niedziela, 6 grudnia 2020

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Będzie lansik na nowym boisku

08.06.2018 16:41 | 0 komentarzy | art

Szkoła ma nowe boisko. Gmina pochwali się nim dwa razy.

Będzie lansik na nowym boisku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 1 czerwca, a więc w Dzień Dziecka odbyły się III Igrzyska Szkolne. Impreza stała się okazję do oficjalnego otwarcia wielofunkcyjnego boisko przy Szkole Podstawowej w Mszanie. Uczestnicząca w rozgrywkach sportowych młodzież szkolna mogła wypróbować obiekt, na którym można pograć w piłkę ręczną, w piłkę siatkową i koszykówkę. Boisko okala dwutorowa bieżnia lekkoatletyczna.

– W gminie brak było takich obiektów rekreacyjno-sportowych, służących lokalnej społeczności do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dlatego bardzo cieszy mnie oddanie tej inwestycji. Oby służyła wszystkim mieszkańcom, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Mam nadzieję, że dzięki niej bardziej pokochają sport - mówi wójt Mirosław Szymanek.

Koszt budowy wyniósł ok. 580 tys. zł. Na realizację inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie ponad 254 tys. złotych z funduszy unijnych, dzięki przystąpieniu do Lokalnej Grupy Działania „Morawskie Wrota”.

Co ciekawe, urząd gminy informuje, że 21 czerwca odbędzie się… drugie, tym razem uroczyste otwarcie nowego obiektu, w którym mają wziąć udział zaproszeni goście z LGD „Morawskie Wrota” i gmin, które tworzą stowarzyszenie.

(art)