Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Świetny występ Łamatorów w Mysłowicach [ZDJĘCIA]

11.06.2018 09:49 | 0 komentarzy | dud

W niedzielę 10 czerwca reprezentanci raciborskiego klubu brazylijskiego Jiu-jitsu Łamator wystartowali na XXV Lidze BJJ w Mysłowicach.

Świetny występ Łamatorów w Mysłowicach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ta impreza to najstarsze tego typu zawody w Polsce. Swymi początkami sięga 2002 roku, a jedna z edycji ligi odbyła się kilkanaście lat temu w Raciborzu. Zawody te przyciągają zawsze bardzo dobrych zawodników, a wśród nich wiele późniejszych gwiazd polskiej i światowej sceny MMA.

Tym razem na mysłowickich matach stawiło się 220 zawodników z 52 klubów z Polski oraz zagranicy. Bardzo udany występ zaliczyli raciborscy Łamatorzy, którzy wywalczyli 8 medali. Rywalizowali w dwóch formułach walki Gi (walka w kimonie) oraz No Gi (walka bez kimona). Dwa złote medale po licznych walkach w Gi oraz NoGi zdobył Łukasz Janeczek. Złoto w Gi i srebro w NoGi wywalczył Denis Plakhtyr. Kolejny złoty medal wywalczył Michał Michniewicz w NoGi, srebro w NoGi i brąz w Gi zdobył Szymon Milion. Lesław Paszenda wywalczył brąz w Gi.

Mniej szczęścia mieli Tomasz Kaczyna, Paweł Pospiszyl oraz Janusz Łachowski, którym nie udało się zdobyć medalu ale zdobyte doświadczenie zaprocentuje zapewne na kolejnych zawodach. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl