Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

I śląski marszobieg terenowy z okazji 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego

13.06.2018 10:29 | 0 komentarzy | dud

We wtorek 12 czerwca w godzinach od 9:00 do 14:00 odbył się I śląski marszobieg terenowy z okazji 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza.

I śląski marszobieg terenowy z okazji 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza została zorganizowana dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w celu integracji, wspólnej zabawy, współzawodnictwa. Mimo, że zaproszenia zostały wysłane do 20 różnych placówek przybyła jedynie młodzież z Cieszyna, Jastrzębia Zdroju, Tarnowskich Gór, Raciborza, Wodzisławia ZPSWR, WTZ Wodzisław, WTZ Połomia.

Przybyli uczestnicy bawili się rewelacyjnie o czym świadczyły komentarze oraz gorące podziękowania. Równocześnie podczas marszobiegu na scenie amfiteatru wiele się działo. Koncert orkiestry górniczej z Rydułtów wraz z mażoretkami, senso-bajka, konkursy dla widzów. Widzami była młodzież z okolicznych szkół SP7, SP5, przedszkoli, a nawet żłobka. Imprezę wzbogacił Teatr Ulicy Wodzisławskiej, który zadbał o malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych.

Uczniowie szkoły PCKZiU wykonywali dla widzów oraz zawodników balonowe figurki. Sprawnie działała kawiarenka pod chmurką obdarowując gości ciastem, kawą, słodyczami. Marszobieg wygrała drużyna z Cieszyna, która pokonała rywali szybkością i sprawnością. Bardzo cieszyli się ze zdobytego pucharu, nagród, medali i dyplomów. Pozostałe drużyny otrzymały medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Patronatem medialnym imprezy była telewizja TVT, Radio 90 i Nowiny Wodzisławskie. Projekt przygotowało i zorganizowało Stowarzyszenie Czyń Dobro. Projekt współfinansowany został ze środków Powiatu Wodzisławskiego. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl