Niedziela, 28 listopada 2021

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Zenon Rek przenosi sportowe plany z Turzy do Wodzisławia

24.06.2018 09:30 | 29 komentarzy | art

Zaskakujące wieści z Turzy Śl. i Wodzisławia. Unia i Odra Centrum nawiązały współpracę. W jej efekcie Unia ma być zapleczem klubu z Wodzisławia, a Odra Centrum ma się bić o awans do wyższych lig. 

Zenon Rek przenosi sportowe plany z Turzy do Wodzisławia
Zenon Rek ma zostać prezesem Odry Centrum. Zastąpi na tym stanowisku Romana Zielińskiego.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarówno Unia Turza jak i Odra Centrum Wodzisław opublikowały oświadzenia. Poniżej ich treść.

Zarządy klubów Unia Turza Śląska i MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski oświadczają co następuje: Począwszy od sezonu 2018/2019 kluby nawiązują stałą i ścisłą współpracę w zakresie sportowym, organizacyjnym i finansowym. Oba kluby zachowują swą niezależność i będą kontynuowały swoje istnienie na sportowym boisku. Pan Zenon Rek zostanie Prezesem Zarządu klubu Odra Centrum Wodzisław Śląski oraz jednym z jego głównych sponsorów. Klub Sportowy Unia Turza Śląska wystartuje w jednej z niższych lig, a jej byt jest zapewniony. Szczegóły są obecnie przedmiotem uzgodnień prawników klubów przy udziale Urzędu Miasta Wodzisław Śląski.

Z naszych informacji wynika, że trwają próby usytuowania Unii w rozgrywkach klasy okręgowej. Odra Centrum ma zaś bić się o awans do III ligi, a docelowo również wyżej. Sponsor Unii i jej dotychczasowy prezes Zenon Rek chce walczyć o wyższe ligi. Mówi się conajmniej o II lidze. Uznał, że w Turzy nie ma na to szans, choćby ze względu na problemy z uzyskaniem licencji dla stadionu w Turzy na rozgrywki w wyższych ligach. 

Przypomnijmy, w zakończonym niedawno sezonie Unia Turza spadła z III ligi. Z kolei Odra Centrum zajęła 5. miejsce w II grupie IV ligi. 

(art), (ak)