Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rośnie nam talent pokroju Roberta Kubicy

Dziesięcioletni Mateusz Rajwa, zawodnik „Gwiazdy” Skrzyszów, zajął piąte miejsce w finale Sodi World Series 2018 Circuito Internazionale Venezia Giulia – imprezy kartingowej, która odbyła się we Włoszech.

Rośnie nam talent pokroju Roberta Kubicy

Mateusz Rajwa, który na co dzień trenuje w LKS „Gwiazda” Skrzyszów oraz szkółce kartingowej, wygrał w Polsce kwalifikacje Sodi World Series, dzięki czemu mógł pojechać na wielki finał, który odbył się we Włoszech na torze Lignano Circuit od 14 do 16 czerwca. Wsparcia w wyjeździe udzieliły mu m.in. władze powiatu wodzisławskiego.

Mateusz miał okazję rywalizować podczas zawodów z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Pierwsze dwa dni zawodów stanowiły wyścigi kwalifikacyjne do wielkiego finału Sodi World Series. Po kwalifikacjach Mateusz w finale wystartował z siódmego miejsca. Po zaciętej walce, zajął bardzo wysoką piątą pozycję. Niestety, po niesłusznej aż 10 sekundowej karze otrzymanej od sędziów, zakończył wyścig na pozycji 14.

– Mimo wszystko, niezależnie od decyzji sędziów i zajętego miejsca, jesteśmy bardzo dumni z historycznego wyniku Mateusza w Sodi World Final 2018 oraz cieszymy się z znakomitego reprezentowania Polski na tak prestiżowej międzynarodowej imprezie – podkreślają rodzice Mateusza i zapowiadają, że za rok wracają po tytuł mistrza! Niewykluczone więc, że rośnie nam w powiecie drugi Robert Kubica, który swoją karierę z wyścigami również zaczynał na torach kartingowych.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~heh (89.66. * .128) 28.06.2018 10:23

Brawo!

~swddd (91.200. * .18) 27.06.2018 11:18

Brawo w mlodym nadzieja ,narazie to w rekach rodzicow jest jego przyszlosc ale miejmy nadzieje ze cos z tego bedzie :) powodzenia