środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Rośnie nam talent pokroju Roberta Kubicy

27.06.2018 10:47 | 2 komentarze | mak

Dziesięcioletni Mateusz Rajwa, zawodnik „Gwiazdy” Skrzyszów, zajął piąte miejsce w finale Sodi World Series 2018 Circuito Internazionale Venezia Giulia – imprezy kartingowej, która odbyła się we Włoszech.

Rośnie nam talent pokroju Roberta Kubicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mateusz Rajwa, który na co dzień trenuje w LKS „Gwiazda” Skrzyszów oraz szkółce kartingowej, wygrał w Polsce kwalifikacje Sodi World Series, dzięki czemu mógł pojechać na wielki finał, który odbył się we Włoszech na torze Lignano Circuit od 14 do 16 czerwca. Wsparcia w wyjeździe udzieliły mu m.in. władze powiatu wodzisławskiego.

Mateusz miał okazję rywalizować podczas zawodów z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Pierwsze dwa dni zawodów stanowiły wyścigi kwalifikacyjne do wielkiego finału Sodi World Series. Po kwalifikacjach Mateusz w finale wystartował z siódmego miejsca. Po zaciętej walce, zajął bardzo wysoką piątą pozycję. Niestety, po niesłusznej aż 10 sekundowej karze otrzymanej od sędziów, zakończył wyścig na pozycji 14.

– Mimo wszystko, niezależnie od decyzji sędziów i zajętego miejsca, jesteśmy bardzo dumni z historycznego wyniku Mateusza w Sodi World Final 2018 oraz cieszymy się z znakomitego reprezentowania Polski na tak prestiżowej międzynarodowej imprezie – podkreślają rodzice Mateusza i zapowiadają, że za rok wracają po tytuł mistrza! Niewykluczone więc, że rośnie nam w powiecie drugi Robert Kubica, który swoją karierę z wyścigami również zaczynał na torach kartingowych.