Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Lubomia piłkarskim zagłębiem? Inni powinni brać przykład

04.07.2018 07:00 | 0 komentarzy | mak

Futbolowa rewolucja w gminie Lubomia. Powstał Młodzieżowy Klub Sportowy o charakterze szkółki piłkarskiej. Młodzi zawodnicy będą trenować w Nieboczowach, na boisku z certyfikatem FIFA, a dodatkowo mając do dyspozycji grotę solną, saunę czy scieżki biegowe.

Lubomia piłkarskim zagłębiem? Inni powinni brać przykład
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Twarz” szkółki

Wiadomo już, kto będzie kierownikiem i koordynatorem nowego obiektu, a także "twarzą" szkółki. To Jarosław Wieczorek, piłkarz Odry Wodzisław, Energetyka ROW Rybnik, Polonii Bytom czy ostatnio Ruchu Zdzieszowice. To syn Ryszarda Wieczorka, byłego piłkarza Odry i trenera. Z kolei trenerami będą m.in. Roman Kaczor, Marek Kurzydym, Łukasz Smuda, Wojciech Matuszek, Adam Lucyga i Adrian Kamczyk.

Jakość

Trenerzy chcą wzorować się na nowoczesnych metodach i standardach szkolenia. - Dołożymy wszelkich starań, by MKS był dobrą alternatywą oraz konkurencją dla innych szkółek i akademii z naszego regionu - zadeklarowali trenerzy w piśmie, które skierowali do wójta.

Demografia

Młodzieżowy Klub Sportowy Gminy Lubomia ma służyć nie tylko podniesieniu jakości szkolenia. Nowa kuźnia talentów piłkarskich to przede wszystkim odpowiedź na problemy demograficzne. Co to znaczy? - Demografia jest bezwzględna. Do tej pory było tak, że w danej wsi nie zawsze udawało się stworzyć drużynę w konkretnych rocznikach. Młodzi ludzie na tym tracili. Ci bardziej zmotywowani szli gdzie indziej, np. do Zawady czy Rogowa, a inni rezygnowali całkowicie. Utworzenie MKS-u zwiększy dostępność do trenowania piłki nożnej i upowszechni kulturę fizyczną. Robimy to dla dobra dzieci i młodzieży - zaznacza wójt. Przy okazji ma nadzieję, że znikną zakorzenione wśród niektórych animozje piłkarskie, wynikające z przynależności do danej wsi. - Zauważam, że wśród młodych ludzi tego nie ma. Dla nich liczy się głównie piłka - dodaje wójt.