Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Lubomia piłkarskim zagłębiem? Inni powinni brać przykład

04.07.2018 07:00 | 0 komentarzy | mak

Futbolowa rewolucja w gminie Lubomia. Powstał Młodzieżowy Klub Sportowy o charakterze szkółki piłkarskiej. Młodzi zawodnicy będą trenować w Nieboczowach, na boisku z certyfikatem FIFA, a dodatkowo mając do dyspozycji grotę solną, saunę czy scieżki biegowe.

Lubomia piłkarskim zagłębiem? Inni powinni brać przykład
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co z LKS-ami?

Czesław Burek podkreśla, że MKS nie będzie konkurencją dla LKS-ów. - LKS-y będą zajmować się seniorami - mówi wójt. Owszem, były obawy „jak to będzie działać” i czy nie zaszkodzi LKS-om. - Zaproponowałem, by przedstawiciele LKS-ów zasiadali również w zarządzie MKS-u. To ma być współpraca - zaznacza wójt. Dodaje też, ze zapowiedział zwiększenie finansowania dla LKS-ów. - Cała idea powołania MKS-u została poddana szerokim konsultacjom. Były rozmowy z klubami, z rodzicami, z dyrektorami szkół. Owszem, pojawiają się głosy krytyczne, ale nam przyświeca przede wszystkim dobro młodych ludzi - uważa wójt.

Od słów do czynów

Szkółka będzie działać od nowego sezonu, jednak formalnie MKS już został powołany do życia. Spotkanie założycielskie odbyło się 8 czerwca. Prezesem zarządu został Jarosław Wieczorek. Wiceprezesami Adrian Fibic i Joanna Królczyk. Skarbnikiem jest Antoni Klimek, a członkami zarządu: Daniel Wendelberger, Andrzej Szulc i Adam Lucyga. Docelowo zarząd może zwiększyć się do 9 osób.

Ciekawostką jest, że do władz Lubomi zgłosiły się już niektóre szkółki piłkarskie z regionu pytając, czy będą mogły korzystać ze stadionu w Nieboczowach. - Pierwszeństwo mają LKS Odra Nieboczowy i MKS Gminy Lubomia. Dlatego na ten moment nie mogę odpowiedzieć na te pytania. Najpierw muszą rozpocząć się treningi naszych drużyn, byśmy wiedzieli jakie będzie obłożenie - puentuje wójt.

(mak)