Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Z Rio do Rybnika. Monika Brzostek po 15 latach wraca do domu

Monika Brzostek to zdecydowanie najbardziej utytułowana siatkarka cyklu Plaża Open. Olimpijka z Rio de Janeiro, która zdobywała medale w Pucharze Świata, wraca do korzeni, czyli zagra w swoim rodzinnym Rybniku w parze z Anetą Kaczmarek.

Z Rio do Rybnika. Monika Brzostek po 15 latach wraca do domu
fot. FIVB
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Maciej Nowocień: Pamiętasz kiedy grałaś przed własną publicznością?

Monika Brzostek: Oj, to było bardzo dawno, chyba jeszcze w młodziczkach... Wiesz co, minęło już od tego momentu 14 lat! Na pewno miło będzie mi wrócić do korzeni. Na zawodach będą moi rodzice, zaprosiłam sporo znajomych, więc będą nam kibicować. Przez ostatnie lata grałaś m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach...

MN: Teraz wracasz do Rybnika.

MB: Czyli do moich korzeni (śmiech). Cieszę się, że mogę wciąż się poruszać i jestem zadowolona, że gram akurat z Anetą. Znamy się sporo lat, dobrze się czujemy na boisku, mimo że nie grałyśmy ze sobą. Nasza jedyna aktywność to ostatni turniej w Dąbrowie Górniczej. Wszystko przychodzi nam z radością, tym bardziej, że granie jest lepsze, niż trenowanie. Niestety nie mam za bardzo z kim poćwiczyć, z reguły sama chodzę na boiska. Dla mnie to superokazja, żeby być dalej "w biznesie".

MN: Trzecie miejsce w Dąbrowie Górniczej was satysfakcjonowało?

MB: Tak. Wiadomo, że zawsze może być lepiej, nawet jak się wygrywa turniej, bo nie zawsze chodzi o miejsca, ale też o styl. To była taka miła niespodzianka. Dobrze grało nam się w kwalifikacjach, a nawet nie miałyśmy żadnego wspólnego treningu. I od razu nie było jakichś spornych piłek, zarówno Aneta, jak i ja wiedziałyśmy, co mamy robić na boisku. Dlatego jestem pozytywnie nastawiona na naszą współpracę. Jak tylko Aneta będzie miała czas, to dogramy ten sezon do końca razem.

MN: Jaki plan na Rybnik?

MB: Na razie nie stawiamy sobie wysokich celów. Na razie chcemy przejść na spokojnie kwalifikacje. Wiem, że będziemy miały wolny los, a potem zagramy decydujący mecz o wejściu do turnieju głównego. Mam nadzieję, że wszystko się dobrze potoczy i będzie podobnie, jak w Dąbrowie Górniczej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].