Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Obóz sportowy Płomienia Kobyla w Milówce

07.07.2018 11:32 | 0 komentarzy | kozz

Był to pierwszy taki obóz sportowy drużyn młodzieżowych Płomienia Kobyla.

Obóz sportowy Płomienia Kobyla w Milówce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obóz odbył się od 1 do 4 lipca w Milówce dzięki wsparciu rodziców i sponsorów. Zgrupowanie rozpoczęło się od przejścia z Kubalonki do Istebnej, a miejscem docelowym była Izba Pamięci Jerzego Kukuczki. Tam wdowa po słynnym alpiniście ciekawie i z wielkim zaangażowaniem opowiadała o wszystkich jego wyprawach. Ekipa z Kobyli była pod wielkim wrażeniem tych opowiadań. Następnie dzieci z Płomienia dotarły na miejsce, gdzie rozpoczął się obóz sportowy.

Kilkudniowy obóz składał się z treningów na boiskach trawiastych. Podczas zgrupowania drużyny młodzieżowe Płomienia Kobyla rozegrały dwa mecze kontrolne z drużynami z Trzebini oraz Zaborowa. Dodatkową atrakcją dla dzieci była wycieczka na basen do Żywca. Podczas trwania obozu dzieciom towarzyszył uśmiech oraz wiele gier i zabaw. Dzieci spędziły także czas przy ognisku w radosnym gronie.

- Młodym piłkarzom oraz ich opiekunom bardzo się podobało i żal było im odjeżdzać. Z pewnością w przyszłości będziemy organizować kolejne obozy sportowe dla młodych adeptów piłki nożnej - mówią w klubie.

W obozie uczestniczyły dzieci roczników: 2006-2011. Jednocześnie Płomień Kobyla zaprasza wszystkie chętne dzieci z ww roczników na bezpłatne treningi do klubu.