Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Wielki sukces juniorów AZS Rafako Racibórz

19.07.2018 16:01 | 0 komentarzy | dud

W dniach 17-18 lipca w Bielawie koło Warszawy odbyły się finały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorów. W zawodach wystartowało 16 najlepszych par w kraju wyłonionych w czterech turniejach półfinałowych.

Wielki sukces juniorów AZS Rafako Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wygraniu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim i zajęciu drugiego miejsca w półfinale, Klub Siatkarski AZS Rafako Racibórz reprezentowali Maksymilian Skowronek i Wojciech Szwed.

Turniej nie rozpoczął się najlepiej dla pary z Raciborza gdyż już w pierwszym meczu musieli uznać wyższość pary z Wielkopolski. W drugim meczu los sprawił, że trafili na piątą parę Mistrzostw Świata Juniorów (turniej odbył się tydzień wcześniej), po pasjonującym meczu cieszyli się z wygranej 2:0 (25:23, 23:21). Wygrana w tym meczu bardzo podniosła morale Maksa i Wojtka co było widać w dwóch kolejnych meczach, które rozegrali jeszcze pierwszego dnia. Spokój, technika, pewność swoich umiejętności sprawiły, że w bardzo dobrym stylu pokonali pary z Gubina i Torunia po 2:0, co dało im awans do najlepszej szóstki turnieju i możliwość bezpośredniej walki o medale.

W drugim dniu turnieju w meczu ćwierćfinałowym spotkali się z parą z Katowic, z którą w tym sezonie grali dwa razy i nie przegrali. Niestety po bardzo zaciętym pojedynku zwłaszcza w pierwszym secie, musieli uznać wyższość kolegów ze Śląska. Przegrana sprawiła że pozostał mecz o 5 miejsce z parą z Milcza. Rewanż z półfinałów Mistrzostw Polski nie udał się. Po przegranym meczu Maks i Wojtek zajęli 6 miejsce w turnieju.

Jest to największy sukces Klubu Siatkarskiego AZS Rafako Racibórz w rozgrywkach na etapie centralnym.

Trenerami byli Adam Kurpis oraz Bartek Frątczak.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl