Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Przegrana GKS Jastrzębie na inaugurację I ligi

21.07.2018 22:22 | 1 komentarz | kozz

Jastrzębianie wrócili do I ligi po dziewięciu latach przerwy i zaczęli od porażki. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza przegrali 1:2 przed własną publicznością z Wigrami Suwałki w ramach I kolejki I ligi.

Przegrana GKS Jastrzębie na inaugurację I ligi
fot. Julia Iskra
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do przerwy licznie zgromadzona publiczność nie zobaczyła goli. Pierwszy padł tuż na początku drugiej części meczu. To goście za sprawą nowopozyskanego przez Wigry Jonatana Strausa objęli prowadzenie. Gospodarze nie mając nic do stracenia ruszyli, aby odrobić straty. Remis był już po niespełna dwóch minutach. W 54. minucie bramkę dla GKS-u zdobył wychowanek Startu Mszana i wieloletni piłkarz jastrzębskiego klubu Damian Tront. Był to gol z dystansu cudownej urody. Gdy wydawało się, że Jastrzębianie zapiszą na swoim koncie punkt, stracili gola w 83. minucie. Na listę strzelców strzałem głową wpisał się nowy zawodnik Wigier, pozyskany z Legii Robert Bartczak. Wigry wywiozły z Jastrzębia 3 punkty. W II kolejce GKS jedzie do Częstochowy, aby zmierzyć się z Rakowem.

GKS 1962 Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:2 (0:0)

Damian Tront 53. - Jonatan Straus 51., Robert Bartczak 83.

GKS 1962: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Farid Ali (75. Dominik Szczęch), Bartosz Jaroszek (89. Oskar Mazurkiewicz), Damian Tront, Kamil Jadach (80. Kamil Adamek), Patryk Skórecki - Adam Żak.

Wigry: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski (86. Bartosz Mroczek), Adrian Karankiewicz, Wojciech Kuriata, Jonatan Straus - Martin Adamec, Adrian Piekarski, Damian Pawłowski, Robert Bartczak, Paweł Kaczmarczyk (64. Paweł Olszewski) - Kamil Sabiłło (76. Aron Stasiak).

żółte kartki: Jaroszek, Skórecki, Tront - Pawłowski.

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

widzów: 2353