Wtorek, 17 września 2019

imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

RSS

Ekstremalne wydarzenie roku w Rybniku

10.08.2018 10:21 | 0 komentarzy | dud

Ekstremalne święto w Rybniku, czyli dirt jumpingowy Puchar Świata – FMB World Tour w ramach Alter Sport Festiwal zbliża się wielkimi krokami.

Ekstremalne wydarzenie roku w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Światowa czołówka zawodników, ogromna skocznia BIG AIR, pirotechnika, pokazy sportów alternatywnych oraz koncert Shaun Baker & Jessica Jean to główne atrakcje rybnickiego wydarzenia, które ma przejść do historii dirt jumpingu.

Od kilku miesięcy promotor sportów ekstremalnych w Polsce, Sfera Sportu pracuje nad wydarzeniem, które ma zapisać się w kanonach rowerowej grawitacji. To właśnie 25 sierpnia na rybnickim stadionie podczas pucharowych zawodów, zawodnicy mają zaprezentować ewolucje, których jeszcze nikt dotąd nie prezentował podczas oficjalnych zawodów. Co to będzie? To wiedzą jedynie sami zainteresowani. Zawodnicy na liście startowej stanowią prawdziwą mieszankę wybuchową. Już pierwsze nazwiska mówią wszystko: Bienvenido Aguado Alba, Pavel Alekhin, Szymon Godziek.

Kto zatem wybuchnie? Z pewnością najbardziej naładowanym zawodnikiem będzie reprezentant Polski, czyli trzeci zawodnik ubiegłorocznego cyklu, dla którego skocznia BIG AIR, a w szczególności konkurencja best trick jest miejscem na zaprezentowanie rzeczy wręcz fenomenalnych. Wystarczy sobie przypomnieć Norymbergę i takie ewolucje jak Backflip Tsunami czy backflip superman seat grab one hand, których nikt wcześniej na świecie nie wykonywał. Co zatem będzie w Rybniku przed własną publicznością? Z pewnością będzie coś wystrzałowego. Tym bardziej, że do rywalizacji przystąpi także Dawid Godziek, który niedawno wrócił z zawodów X-GAMES i na zawody w Rybniku przesiądzie się ze swojego ulubionego BMX`a na duże koła MTB

Oprócz braci Godziek na Alter Sport Festiwal wybiera się także cała polska czołówka. O podium z pewnością chce powalczyć Marek Łebek czy Marcin Rot, którzy w swoim arsenale mają spore atuty. To jednak nie jest koniec, lista startowa jest cały czas odkrywana przez Sferę Sportu. Z pewnością zobaczymy jeszcze kilku zawodników, którzy dotąd nie skakali w Polsce.

Zawody FMB World Tour na ogromnej skoczni BIG AIR to nie jedyne atrakcje podczas imprezy. Warto wybrać się na rybnicki stadion już od samego południa i zostać do godziny 23:00. Najpierw będziemy mogli zobaczyć prezentacje i stoiska sportów alternatywnych, o których na co dzień nie słyszymy. Następnie odbędą się ekstremalne zawody w ramach Pucharu Świata po czym od godziny 20:30 na estradzie zaprezentują się najpierw LEXXUS MC by po chwil sceną zawładnął brytyjski showman Shaun Baker z wokalistką Jessicą Jean. Podczas koncertu nie zabraknie pirotechniki, efektów specjalnych i znanych hitów.

Głównym partnerem zawodów Pucharu Świata w dirt jumpingu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Rybnik. Warto przyjechać 25 sierpnia na stadion do Rybnika i zobaczyć najważniejsze dirtjumpingowe wydarzenie w Polsce. Wstęp na Alter Sport Festiwal jest darmowy.

Krzysztof Magiera, Sfera Sportu


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl