Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Krzyżanowice dzielnie się broniły, ale z Odrą wtopiły [WIDEO]

11.08.2018 23:15 | 12 komentarzy | kozz

Odra Wodzisław budowana po raz kolejny od nowa podjęła w I kolejce katowickiej grupy 3 klasy okręgowej drużynę z Krzyżanowic, z którą w poprzednim sezonie do końca walczyła o utrzymanie. Na stadionie przy Bogumińskiej można było oczekiwać wysokiej wygranej nowej Odry, która została solidnie zasilona kadrowo i finansowo.

Krzyżanowice dzielnie się broniły, ale z Odrą wtopiły [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Pierwsze pół godziny do zapomnienia. Atakować próbowali goście, ale bez większego zagrożenia. Odra z kolei utrzymywała się przy piłce, ale nie przekładało się to na składne akcje. Ostatni kwadrans pierwszej części meczu, to już dominacja gospodarzy, którzy mieli okazje strzeleckie. Jedna z piłek wylądowała na poprzeczce i odbiła się tuż przed linią. Do przerwy ogromna widownia nie zobaczyła bramek. Padły one po przerwie. Po 15 minutach najpierw sędzia nie podyktował rzutu karnego za faul, minutę później już to zrobił, choć można mieć wątpliwości co do słuszności tej decyzji. Karnego na bramkę zamienił Patryk Dudziński. Ten sam zawodnik po kontrze dał prowadzenie Odrze 14 minut później. Odra miała kolejne sytuacje, ale więcej bramek nie zdobyła. Tę strzeliły Krzyżanowice. Grający trener Robert Żbikowski uratował honor w doliczonym czasie gry. Na konto Odry trafiły pierwsze 3 oczka w tym sezonie.

Odra Wodzisław Śląski - LKS Krzyżanowice 2:1 (0:0)

Patryk Dudziński 64.-k., 78. - Robert Żbikowski 90.+3.

Sędziowali: Arkadiusz Szymczak, Michał Pisarek, Piotr Wach (KS Katowice)

Żółte kartki: Patryk Dudziński, Grzegorz Gojny (Odra) - Marcin Bednarek, Radosław Żbikowski, Marcin Pawłowski, Szymon Gardawski (Krzyżanowice).

Odra: Marcin Musioł - Piotr Górnicki, Mariusz Zganiacz, Artur Gać, Błażej Szczepanek (86. Jakub Białas), Patryk Dudziński (84. Grzegorz Gojny), Damian Tarka (58. Piotr Zieliński), Alexander Turkson (90.+3 Adam Niemyjski), Krzysztof Krzyżok, Jarosław Wieczorek, Piotr Szymiczek. Trener: Ryszard Wieczorek.

Krzyżanowice: Mateusz Kűhn - Marcin Bednarek, Radosław Minta (81. Michał Gabor), Arkadiusz Styczeń, Dawid Michalak, Marcin Pawłowski (74. Robert Żbikowski), Radosław Żbikowski, Adam Turkiewicz, Łukasz Musioł, Szymon Gardawski (69. Adam Burakiewicz), Mateusz Kiljan. Trener: Robert Żbikowski.