Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz jedzie do Ustronia

Przy Sportowej w Ustroniu o drugi komplet punktów w sezonie powalczy w sobotnie popołudnie raciborska Unia. Mecz w ramach III kolejki IV ligi pomiędzy tamtejszą Kuźnią, a Unią rozpocznie się o godzinie 17:00.

Unia Racibórz jedzie do Ustronia
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Niewiele brakowało, a zarówno Unii Racibórz jak i Kuźni Ustroń nie zobaczylibyśmy w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2018/19. Obie drużyny do samego końca walczyły o byt na tym poziomie rozgrywkowym. Unia Racibórz uratowała się w ostatnich minutach meczu z Polonią Bytom (3:2) i awansując ostatecznie na 11. miejsce w tabeli uniknęła degradacji do klasy okregowej. Zespół z Ustronia był temu jeszcze bliżej. Zajął 14. miejsce (3 od końca), co oznaczało spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Pomocne jak się okazało było wycofanie się z rozgrywek IV ligi drużyny z Turzy Śląskiej. Dzięki czemu zarządzono dodatkowy uzupełniający dwumecz barażowy pomiędzy zespołami z 14. miejsc dwóch śląskich grup IV ligi. Tuż przed nowymi rozgrywkami 1 i 5 sierpnia Kuźnia Ustroń zagrała ze Szczakowianką Jaworzno. W dwumeczu była zdecydowanie lepsza (5:1) i dzięki temu zachowała status czwartoligowca.

Wspomniane baraże pozytywnie wpłynęły na drużynę z Ustronia, bo w dwóch pierwszych kolejkach nowego sezonu Kuźnia wygrała oba mecze pokonując u siebie Goczałkowice-Zdrój 1:0 i wygrywając na wyjeździe 2:1 z Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Z sześcioma punktami plasuje się na czwartym miejscu. Unia Racibórz sezon zaczęła od remisu 1:1 w Połomi z Płomieniem, choć przewaga jaką Unia posiadała powinna zostać zamieniona na komplet oczek. W drugim meczu tego sezonu unici zagrali słaby mecz u siebie ze Spójnią Landek. Mimo nienajlepszej postawy w końcówce pokonali rywala 2:0. Unia plasuje się na siódmym miejscu. Czy któraś z tych drużyn poniesie dziś pierwszą porażkę dowiemy się kwadrans przed godziną 19.

Kuźnia Ustroń - Unia Racibórz (sb, 18.08, g. 17:00)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].