środa, 30 września 2020

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

RSS

GTK Gliwice zagra... w europejskim pucharze!

06.09.2018 16:34 | 0 komentarzy | adi

GTK Gliwice w nadchodzącym sezonie grać będzie nie tylko w Energa Basket Lidze, ale też w... Alpe Adria Cup - jako pierwszy polski klub.

GTK Gliwice zagra... w europejskim pucharze!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysł, by zgłosić się do europejskiego pucharu, który rozgrywany jest od 2015 roku, narodził się w głowie trenera Pawła Turkiewicza. - Powiedziałem prezesowi o takich rozgrywkach. Zrobiłem też wywiad na ich temat. Jeżeli grają w nim Czesi, Słowacy czy Węgrzy, to dlaczego my nie moglibyśmy zagrać, pokazać się i sprawdzić? - powiedział szkoleniowiec.

Zespół został zgłoszony, a wczoraj poznał swoich rywali. W grupie D GTK Gliwice zagra z: Sencur Gorenjska (Słowenia), Sluneta Usti nad Lebem (Czechy) i BC Hellmann Vienna (Austria). - Jesteśmy dobrze skomunikowani. Mamy blisko do granicy i autostrady, a wyjazdy nie są dalekie... no może poza Słowenią. Koszty nie będą duże, a nabyte doświadczenie dla nas wszystkich może zaowocować - mówi Turkiewicz. - Na pewno będzie to fajne przetarcie dla nas, dla klubu, miasta i kibiców. Organizatorzy chcą się rozwijać i cieszą się że klub z Polski sie do nich zgłosił. Myślę, że to będzie z korzyścią dla wszystkich stron - dodaje.

Terminarz spotkań GTK w Alpe Adria Cup

GTK Gliwice - Sencur Gorenjska (2 października)

Sluneta Usti nad Lebem - GTK Gliwice (10 października)

BC Hellmann Vienna - GTK Gliwice (30 października)

Sencur Gorenjska - GTK Gliwice (27 listopada)

GTK Gliwice - Sluneta Usti nad Lebem (1 grudnia)

GTK Gliwice - BC Hellmann Vienna (19 grudnia)


gtk.gliwice.pl