Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Świetny wynik zawodników Formy Wodzisław Śląski

10.09.2018 09:48 | 0 komentarzy | dud

W sobotę 8 września w Krynicy Zdroju odbył się Drużynowy Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km i przewyższeniu 4500 m.n.p.m.

Świetny wynik zawodników Formy Wodzisław Śląski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trójka najlepszych ultrasów z Formy Wodzisław Śląski: Adam Badura, Krzysztof Węglarczyk, Mirosław Kuczok postanowiła spróbować swoich sił na tym trudnym dystansie.

Start biegu przewidziano na godzinę trzecią rano z piątku na sobotę. Wszystko odbyło się zgodnie z planem i trójka punktualnie rozpoczęła bieg z głównego deptaku w samym środku uzdrowiska Krynica Zdrój. W trakcie 100 kilometrowego biegu może się zdarzyć wszystko, ale zawodnicy z Formy doskonale o tym wiedzieli ponieważ zaliczali w ostatnim czasie ultramaratony górskie na podobnych dystansach. Niemniej jednak ściganie się w drużynie nie jest jednoznaczne z tym, że każdy zawodnik jest tak samo dysponowany. 

Aby osiągnąć sukces w drużynówce trzeba odpowiednio zmotywować tego najsłabszego w danej chwili zawodnika, dodatkowo należy współpracować ze sobą. Drużyna Formy bieg rozpoczęła bardzo spokojnie zwiększając z czasem szybkość i wyprzedzając tym samym kolejnych zawodników. Na drugim punkcie kontrolnym w okolicach 45 km, gdy dowiedzieli się od Krzysztofa Lesika - kolegi z Formy - który brał udział w biegu górskim na dystansie 34 km, że są trzecią drużyną w klasyfikacji wiedzieli, że nie mogą odpuścić i muszą utrzymać tę pozycję do samej mety. Sukcesywnie z każdym kilometrem konsekwentnie dążyli wspólnie do założonego celu i udało im się to osiągnąć w czasie 12 godzin i 12 minut zajmując 3 miejsce open.

Weekend w Krynicy można zaliczyć do bardzo udanych. Trójka ultrasów z Formy zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce, a dodatkowo Krzysztof Lesik na dystansie 34 km zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl