Czwartek, 21 marca 2019

imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

RSS

Piast Gliwice Esports weźmie udział w lidze „11 na 11” w FIFA 19

16.10.2018 13:45 | 0 komentarzy | kozz

W najbliższą niedzielę 21 września startuje Polska Liga Wirtualnych Klubów (PLWK). W rozgrywkach online w FIFA 19 w trybie 11 na 11 weźmie udział 16 wyselekcjonowanych drużyn w Polsce, w tym zespół Piasta Gliwice Esports, który powstał dzięki przyjęciu pod swe skrzydła amatorskiej drużyny FC Awangarda PS4. Będzie to jedyna drużyna reprezentująca klub piłkarskiej Ekstraklasy.

Piast Gliwice Esports weźmie udział w lidze „11 na 11” w FIFA 19
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PLWK to profesjonalne rozgrywki FIFA 19 w trybie Wirtualnych Klubów. W wirtualnych meczach pomiędzy dwoma drużynami będzie brało udział 22 zawodników, czyli wirtualnych piłkarzy. Do rywalizacji przystąpi szesnaście klubów zrzeszających łącznie 352 zawodników. Mecze ligowe będą rozgrywane 3 razy w tygodniu, co daje ponad 240 spotkań na sezon. Co najmniej 70 z nich będzie transmitowana LIVE wraz z komentarzem sportowym w kanałach społecznościowych Organizatora, czyli firmę esportcup.pl. Kluby będą rywalizować nie tylko o tytuł Mistrza PLWK, ale również o europejskie puchary, które są gwarantowane dzięki współpracy z największą organizacją Wirtualnych Klubów na świecie - Virtual Pro Gaming (VPG). To wirtualny odpowiednik popularnej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Do rozgrywek przystąpi drużyna Piasta Gliwice Esports. Będzie to jedyna organizacja reprezentująca klub piłkarskiej Ekstraklasy.

– Jesteśmy klubem sportowym, który angażuje się w esport – mówi Marcin Bujnowicz, udziałowiec i wiceprezes zarządu spółki E-Games, zarządcy sekcji Piast Gliwice Esports. – W swych strukturach posiadamy już dywizję FIFA 1vs1, więc naturalnym było poszerzenie naszej działalności o tryb gry 11vs11, czyli Wirtualne Kluby. Było to tym łatwiejsze, że nasz zawodnik Bartosz „seVen” Majewski rozegrał kilka meczów w FC Awangarda i informował nas o sytuacji w drużynie. Jestem pod szczególnym wrażeniem chłopaków, ich podejścia do treningów i meczów, ale przede wszystkim do życia („futbol na „jeszcze jak!”” – przyp. red.). Po wspólnych rozmowach z zawodnikami i kapitanem drużyny Patrykiem „splndd” Pliszką doszliśmy do wniosku, że warto połączyć siły. Przekonał mnie także profesjonalizm Organizatorów rozgrywek PLWK, czyli panów Bartosza Fatygi i Marcina Gołębiowskiego.

– Cieszymy się, że łączymy siły z Piastem Gliwice Esports – komentuje Patryk „splndd” Pliszka, kapitan i jeden z założycieli zespołu FC Awangarda PS4. – Na co dzień wszyscy jesteśmy fanami piłki nożnej. Zresztą większość z nas wywodzi się ze środowiska Awangardy Piłkarskiej (stąd nazwa FC Awangarda – przyp. red.), grupy zrzeszającej prawie 13 tys. sympatyków piłki nożnej. Nasza drużyna liczy 19-stu zawodników, którzy od 1.5 roku grają wspólnie pod szyldem Awangardy. Trenujemy przez 5 dni w tygodniu. Jesteśmy nastawieni na czerpanie przyjemności z gry. Większość zawodników normalnie pracuje lub się uczy, ma pozakładane rodziny. Organizujemy treningi i mecze tak, aby nie kolidowały one z życiem osobistym bądź zawodowym. Przejście pod skrzydła Piasta Gliwice Esports to dla nas ogromne wyróżnienie. To szansa na zwrócenie uwagi na to, co robimy, czemu poświęcamy tyle czasu, czyli – parafrazując tytuł książki byłego trenera reprezentacji Polski Jerzego Engela – „Futbol na „jeszcze jak!””. Pragniemy, aby nasza pasja znaczyła coś więcej, niż tylko granie dla funu czy rozrywki.

Niebiesko-Czerwoni są pierwszym klubem sportowym, który zdecydował się uczestniczyć w rozgrywkach Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów. – Współpraca z Piastem Gliwice Esports to szansa na profesjonalizację sceny Wirtualnych Klubów – mówi Bartosz „Orayu” Fatyga, CEO projektu. – Wspólnie z Marcinem Gołębiowskim zbudowaliśmy „kręgosłup PLWK” w postaci Zarządu i Administracji oraz wyselekcjonowaliśmy najlepiej naszym zadaniem zarządzane zespoły. Staraliśmy się przy tym zwrócić uwagę klubów piłkarskich. Cieszymy się, że Piast Gliwice Esports jako pierwszy i na razie jedyny odpowiedział pozytywnie na nasze zaproszenie i połączył siły z FC Awangarda PS4. To szansa na dołączenie do PLWK kolejnych klubów piłkarskich, a może nawet samej Ekstraklasy S.A. W Europie swoje wirtualne drużyny w trybie gry FIFA 11vs11 mają kluby piłkarskie, takie jak: angielski Queens Park Rangers, hiszpańska Valencia czy portugalski Sporting Lizbona. – W Polsce jesteśmy pionierami – stwierdza Mateusz Brzyżkiewicz, dyrektor sekcji. – Łącząc siły z ligą PLWK i zespołem FC Awangarda PS4 mamy szansę przybliżyć tę formę wirtualnej rywalizacji naszym kibicom, zarówno tym piłkarskim, jak i esportowym. Tryb Wirtualnych Klubów pojawił się w 2012 roku i od tego momentu wielu graczy zakochało się w tej formie rywalizacji. Liga ma jednoczyć uczestników rozgrywek z kibicami wirtualnej odmiany piłki nożnej, których w naszym kraju nie brakuje. Bo jak głosi hasło przewodnie PLWK: „W piłkę nożną gra się w jedenastu.”

W pierwszym meczu Niebiesko-Czerwoni zmierzą się z mistrzem FVPA poprzedniego sezonu Devastation Esports. Mecz rozpocznie się w niedzielę, 21 października o godzinie 21:30 i będzie transmitowany w kanałach społecznościach PLWK oraz Klubu.

Marcin Bujnowicz