Niedziela, 28 listopada 2021

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Szybkość, adrenalina i ryk silników. Kacper Woryna opowiedział o żużlu [ZDJĘCIA]

25.10.2018 09:20 | 0 komentarzy | juk

Wnuk Antoniego Woryny, pierwszego polskiego medalisty Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu spotkał się wczoraj (24.10) z uczniami wodzisławskiego ZPSWR.

Szybkość, adrenalina i ryk silników. Kacper Woryna opowiedział o żużlu [ZDJĘCIA]
Największą radość sprawiło uczniom fotografowanie się z żużlowcem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tego spotkania wychowankowie Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. z pewnością na długo nie zapomną. W murach ich szkoły 24 października pojawił się gość ze świata sportu - popularny żużlowiec klubu sportowego ROW Rybnik, Kacper Woryna.

Sportowiec opowiadał o swojej pasji, początkach przygody z żużlem i rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. Uczniowie dowiedzieli się, że jest zawodnikiem trzech klubów: jeździ w Szwecji, Anglii i w Polsce. Jest również spadkobiercą tradycji po dziadku Antonim Worynie, który był Mistrzem Świata i wielokrotnym Mistrzem Polski w zawodach żużlowych.

Uczniowie chętnie zadawali gościowi pytania i z zainteresowaniem słuchali odpowiedzi. Zawodnik klubu sportowego ROW Rybnik zaprezentował słuchaczom specjalny strój żużlowy oraz kask. Największą radość sprawiło uczniom fotografowanie się z żużlowcem. Na pamiątkę spotkania otrzymali od niego gadżety.