Jastrzębianki wracają na zwycięską ścieżkę

Szybko po ubiegłotygodniowej porażce otrząsnęły się siatkarki JKS-u SMS-u Jastrzębie, które w piątkowym meczu rozegranym w ramach 6. kolejki I Ligi Śląskiej bez straty seta pokonały zamykający ligową tabelę MKS Imielin, odnosząc tym samym piąte zwycięstwo w sezonie.

Premierowa odsłona meczu to do stanu po 15 wyrównana gra obydwu zespołów, które nie potrafiły osiągnąć wyższej niż dwupunktowe prowadzenie. Decydujący fragment seta to świetna gra gospodyń prowadzonych przez trenera Jarosława Bodysa, które odskoczyły rywalkom na kilka punktów, zwyciężając w tej partii do 18.

Drugi set to kontynuacja bardzo dobrej gry gospodyń,  które od pierwszej piłki konsekwentnie budowały przewagę dominując wyraźnie nad rywalkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Set zakończył się wyraźnym zwycięstwem gospodyń do 10.

Trzecia partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Do stanu 7:7 żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć kilku punktów przewagi. Jako pierwsze wydawać by się mogło bezpieczną, czteropunktową przewagę osiągnęły przyjezdne (8:12), jednak gospodynie szybko doprowadziły do remisu. Dalsza część gry to gra punkt za punkt obydwu zespołów. W emocjonującej końcówce gospodynie obroniły piłkę setową jaką miały rywalki, a następnie same wykorzystały piłkę meczową zwyciężając do 25, a w całym meczu 3:0.

JKS SMS Jastrzębie – MKS Imielin 3:0 (25:18, 25:10, 27:25)

JKS: Lorenc, Szajer, Żagan, Stępień, Jędrysik, Kołodziej oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Kuczera, Walica, Kijańska, Bury

MKS: Otto, Walas, Radziwon, Piecha, Olchawa, Kawalec oraz Dobrowolska (libero), Dawidowicz (libero), Strzelecka, Bolforska-Gnip