środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Odra Wodzisław mistrzem jesieni w klasie okręgowej [ZDJĘCIA]

11.11.2018 18:44 | 26 komentarzy | kozz, tom

Hit rundy jesiennej na zdecydowaną korzyść drużyny trenera Ryszarda Wieczorka. Odra w meczu rozegranym na stadionie miejskim w Wodzisławiu Śląskim dominowała i zasłużenie wygrała z Unią Turza Śląska 3:0. Dwa gole zdobył Ghanijczyk Alexander Turkson, a jedną bramkę Patryk Dudziński. Odra Wodzisław dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu wyprzedziła w tabeli Unię i została mistrzem jesieni w klasie okręgowej. 

Odra Wodzisław mistrzem jesieni w klasie okręgowej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PROWADZILIŚMY RELACJĘ NA ŻYWO Z MECZU >>>> CZYTAJ TUTAJ

Hit klasy okręgowej w grupie III katowickiej pomiędzy Odrą Wodzisław, a Unią Turza Śląska został rozreklamowany na olbrzymią skalę. Nic więc dziwnego, że w niedzielne popołudnie, w dodatku w święto i 100. rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości (przed meczem odśpiewany hymn narodowy) na stadion przy Bogumińskiej 8 w Wodzisławiu Śląskim przyszło ponad 3 tysiące widzów! Tylu tutaj nie widziano od czasów gry Odry w ekstraklasie. Mecz sam w sobie był ogromną jakością, bo w końcu spotkały się zdecydowanie najlepsze drużyny w rundzie jesiennej okręgówki. Dodatkowa reklama spotkania miała miejsce na kilka dni przed jego rozegraniem, bo akcje protestacyjne w policji były bliskie doprowadzeniu odwołania tego meczu. Ten początkowo miał odbyć się w Turzy Śląskiej, ale ostatecznie po długich negocjacjach spotkanie pozwolono rozegrać w Wodzisławiu Śląskim w którym to Odra pełniła rolę gospodarza. 

Odra bez porażki, ale z dwoma remisami, Unia z jedną porażką - to dawało zaledwie punkt różnicy na korzyść turzan po 14 ligowych kolejkach. Na boisku gwiazdy wodzisławskiej piłki nożnej jak Dariusz Pawlusiński w drużynie Unii i Mariusz Zganiacz, Jarosław Wieczorek czy Piotr Szymiczek w Odrze. Do tego fantastyczna oprawa meczu i ciekawe widowisko. Spotkanie zakończone zasłużonym zwycięstwem Odry, dzięki czemu wodzisławianie mogą świętować mistrzostwo jesieni. Jednak, żeby uzyskać upragniony awans do IV ligi, zespół Ryszarda Wieczorka musi rozegrać jeszcze raz tak dobrą rundę jak ta z jesieni. Z meczu przeprowadziliśmy tekstową relację na żywo, którą przeczytasz TUTAJ