Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Ważne zwycięstwo wodzisławianek

18.11.2018 10:49 | 0 komentarzy | rafbl

Siatkarki Zorzy Wodzisław Śląski pokonały w sobotnie popołudnie w meczu 7. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej zawodniczki z Mikołowa. Do zwycięstwa gospodynie potrzebowały czterech setów.

Ważne zwycięstwo wodzisławianek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek meczu to trzypunktowe prowadzenie drużyny z Mikołowa (1:4), które szybko zniwelowały gospodynie wychodząc na prowadzenie 8:6. W dalszej części gry wynik oscylował w granicach remisu. Taki wynik utrzymywał się do stanu po 19, jednak od tego momentu gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu triumfując 25:19.

Drugi set to od początku skuteczna gra przyjezdnych, które z każdą chwilą powiększały swoją przewagę. Bezradne wodzisławianki nie były w stanie nawiązać walki i przegrały wyraźnie do 16.

Trzecia partia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia gospodyń (4:1), które szybko zniwelowały zawodniczki z Mikołowa. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, żaden z zespołów nie potrafił utrzymać przewagi. W końcówce seta siatkarki MKS-u wyszły na czteropunktowe prowadzenie (24:20), jednak nie potrafiły postawić "kropki nad i" i po chwili zmuszone były bronić piłki setowej (24:25). Ostatecznie to wodzisławianki zwyciężyły do 25 i objęły prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarty i ostatni set to od początku kilkupunktowe prowadzenie gospodyń. Miejscowe dzięki bardzo skutecznej grze zbudowały bezpieczne ośmiopunktowe prowadzenie (15:7). Konsekwencja w grze pozwoliła utrzymać przewagę i MKS wygrał do 20, a w całym meczu 3:1 zapisując na swoim koncie bardzo ważne trzy punkty. Bardzo dobrze w meczu zaprezentowała się 14-letnia środkowa drużyny z Wodzisławia - Paulina Jagła, której zdobyte punkty bardzo przyczyniły się do końcowego sukcesu jej drużyny.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - KS Burza MOSiR Mikołów 3:1 (25:19, 16:25, 27:25, 25:20)

Zorza: Mularska, Mika, Babińska, Świsulska, Bierza, Szymańska oraz Kmiecik (libero), Molęda, Jagła

MOSiR: Sikora, Grzybowska, Krótki-Więzik, Paleta, Kaizer, Sowińska oraz Zbyl (libero), Skiba, Hankus, Kubas