środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

ZAKSA udanie inauguruje rozgrywki Ligi Mistrzów

21.11.2018 22:26 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowali siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów podejmowali we własnej hali debiutującego w rozgrywkach mistrza Czech - ČEZ Karlovarsko.

ZAKSA udanie inauguruje rozgrywki Ligi Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania to niespodziewane prowadzenie zawodników Karlovarska, którzy objęli dwupunktowe prowadzenie (1:3). Gospodarze poprawili jednak swoją grę i odrabiając z nawiązką straty wyszli na prowadzenie 7:5. Skuteczna gra kędzierzynian pozwoliła powiększyć przewagę do czterech punktów (14:10). Przerwa dla trenera gości - Jiriego Novaka nie pomogła, a konsekwentnie grający miejscowi z każdą chwilą powiększali przewagę triumfując w tej partii pewnie do 16.

Set drugi rozpoczął się dobrze dla gospodarzy prowadzonych przez trenera Andreę Gardiniego, którzy od pierwszych akcji zbudowali sobie trzypunktowe prowadzenie (5:2). Bardzo dobra gra blokiem i skuteczność na kontrach sprawiła, że gospodarze powiększyli prowadzenie do siedmiu punktów (17:10). Zmiany w zespole gości nie pomagały, a bezradni zawodnicy z Kralovarska nie byli w stanie zniwelować start. Partia zakończyła się podobnie jak set pierwszy pewnym zwycięstwem wicemistrzów Polski do 16.

Ostatni set meczu to początkowo wyrównana gra obydwu zespołów, która utrzymywała sie do stanu po 8, kiedy to kędzierzynianie odskoczyli na trzy punkty (11:8). Przerwy na żądanie trenera gości i zmiany zawodników na jakie się decydował nie pomogły, świetnie grający kędzierzynianie ponownie powiększyli swoje prowadzenie, które przed decydującą fazą seta wynosiło pięć punktów (20:15. W końcówce ZAKSA powiększyła jeszcze bardziej swoją przewagę zwyciężając pewnie do 17, a w całym meczu 3:0. Najlepiej punktującymi zawodnikami gospodarzy byli Łukasz Kaczmarek i Sam Deroo, którzy zdobyli dla ZAKSY po 16 punktów.

Kolejne spotkanie w rozgrywkach Ligi Mistrzów siatkarze ZAKSY rozegrają 19 grudnia, kiedy to we włoskiej Modenie zmierzą się z miejscowym Azimut Leo Shoes.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Śliwka, Sacharewicz oraz Zatorski (libero), Koppers, Kalembka

ČEZ: Van Haarlem, Hudecek, O`Dea, Rejlek, Zmrhal, Patocka oraz Pfeffer (libero), Dzavoronok, Penrose, Vasina, Beer