Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Ciężki tydzień gliwickich siatkarek

04.12.2018 17:19 | 0 komentarzy | rafbl

Rozgrywki I Ligi Kobiet w siatkówce nabierają tempa. Siatkarki AZS-u Gliwice w sobotę przegrały w czterech setach wyjadowy mecz w Warszawie, a już w środę wracają do własnej hali aby rozegrać kolejne ligowe spotkanie. Gliwiczanki w ciągu czterech dni rozegrają dwa mecze bardzo wymagającymi rywalami.

Ciężki tydzień gliwickich siatkarek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podopieczne trenera Krzysztofa Czapli, które w ligowej tabeli z 20 punktami na koncie zajmują po 12 kolejkach spotkań siódme miejsce (7 zwycięstw i 5 porażek) w środowe popołudnie (05.12) gościć będą we własnej hali 7R Solną Wieliczkę. Przeciwniczki zajmujące w ligowej tabeli drugie miejsce (29 punktów, bilans 10-2) wydają się być faworytem środowego spotkania, jednak akademiczki, które w tym sezonie dobre mecze przeplatają gorszymi z pewnością nie położą się przed rywalkami oddając mecz bez walki. Będzie to ostatnie spotkanie I rundy fazy zasadniczej rozgrywek I Ligi Kobiet, w którym z pewnością nie zabraknie emocji i wielu widowiskowych akcji.

A już w najbliższą sobotę (08.12) mecze  14. kolejki spotkań zainaugurowana zostanie runda rewanżowa, w której gliwiczanki podejmować będą we własnej hali lidera rozgrywek - Enea Energetyk Poznań, który w dwunastu meczach zgromadził na swoim koncie 30 punktów (bilans 10-2). W pierwszy spotkaniu tych drużyn górą były poznanianki, które pokonały AZS 3:1. Również w tym spotkaniu akademiniczki nie będą z pewnością faworytem, jednak wyniki poszczególnych setów w pierwszym meczu pokazuje, że są one w stanie nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. Ambicji, woli walki i chęci zwycięstwa z pewnością nie zabraknie, co zapowiada świetne widowisko.

Mimo, że w obydwu spotkaniach faworytem wydają się być zespoły przyjezdne, to z pewnością gliwiczanki zrobią wszystko by podtrzymać serię zwycięstw we własnej hali, w której w tym sezonie radzą sobie rewelacyjnie. Spośród pięciu rozegranych w tym sezonie spotkań gospodynie wygrały wszystkie zdobywając komplet 15 punktów, tracąc przy tym zaledwie 2 sety.

Obydwa spotkania rozegrane zostaną w Nowej Hali mieszczącej się w Gliwiach przy ulicy Kaszubskiej 28. 

05.12.2018r. godz. 17:00 KŚ AZS Politechniki Śląskiej - 7R Solna Wieliczka

08.12.2018r. godz. 18:00 KŚ AZS Politechniki Śląskiej - Enea Energetyk Poznań