Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Śląsk chce mistrzostw. Z kim będzie rywalizował?

12.12.2018 15:06 | 0 komentarzy | adi

Stadion Śląski został wytypowany na kandydata gospodarza lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024 roku.

Śląsk chce mistrzostw. Z kim będzie rywalizował?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rywalami Stadionu Śląskiego w walce o tę prestiżową imprezę są Mińsk, Tampere i Goeteborg. 18 grudnia w Lozannie oficjalnie rozpocznie się walka o organizację mistrzostw. Tego dnia odbędzie się seminarium dla kandydatów, podczas którego nakreślone zostaną zasady rywalizacji. W styczniu z kolei europejski związek lekkoatletyczny wybierze trzy kandydatury, które do czerwca będą miały czas, by złożyć oficjalną aplikację.

- Stadion Śląski to wizytówka całego regionu i też występujemy z tą propozycją jako cały region, a nie jedno czy dwa miasta, dlatego oficjalna nazwa kandydatury to Silesia 2024. Jednym z atutów naszej oferty jest bezpośrednie otoczenie areny sportowej, czyli w tym przypadku Park Śląski. Ten zaś ma w najbliższych latach przejść sporą metamorfozę i stać się miejscem jeszcze atrakcyjniejszym, z jeszcze dogodniejszymi sposobami relaksu i odpoczynku – przekonuje Jakub Chełstowski, marszałek województwa.

Na jesień 2019 roku zaplanowana jest wizytacja przedstawicieli związku w trzech wytypowanych miejscach. Pod koniec 2019 roku zostaną tylko dwie kandydatury, a w kwietniu 2020 roku powinniśmy już poznać gospodarza 27. lekkoatletycznych mistrzostw Europy.