Czwartek, 17 stycznia 2019

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Hit nie dla Piasta. Na "Jagę" również w osłabieniu

15.12.2018 22:23 | 0 komentarzy | adi

Piast Gliwice przegrał w Warszawie z Legią 0:2. Spotkanie stało na bardzo niskim poziomie.

Hit nie dla Piasta. Na "Jagę" również w osłabieniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aż czterech zawodników Piasta Gliwice musiało dzisiaj pauzować za żółte kartki, dlatego też trener Waldemar Fornalik miał spory ból głowy przed starciem z Legią Warszawa. Grać nie mogli Mikkel Kirkeskov, Joel Valencia, Patryk Dziczek i Michal Papadopulos.

Jakby problemów kadrowych było mało, to jeszcze przed upływem 10. minuty o zmianę poprosił Tomasz Jodłowiec. Po upływie kilku kolejnych Legia była już na prowadzeniu. Po składnej akcji i efektownym podaniu Dominika Nagy'ego gola zdobył Sandro Kulenović.

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Brakowało w nich dogodnych sytuacji strzeleckich. Piast najbliżej gola był kilka minut przed przerwą, gdy głową - w środek bramki - uderzył Aleksandar Sedlar. Mało brakowało, by gospodarze strzelili drugiego gola, gdy poślizgnął się Frantisek Plach. Bramkarz śląskiej ekipy zdołał jednak opanować sytuację zanim rywal dobiegł do piłki.

W drugiej połowie widowisko w dalszym ciągu było marnej jakości, a sytuacji wciąż było jak na lekarstwo. Gra toczyła się głównie w środku boiska, chociaż Piast starał się odrobić straty i momentami zyskiwał przewagę, z której jednak nic nie wynikało. Pod koniec meczu Legia wyprowadziła kontrę, w której Cafu zagrał prostopadle do Sebastiana Szymańskiego, a ten zagrał w pole karne, skąd celnie przymierzył Carlitos, ustalając wynik pojedynku.

Odnotować warto, że żółtą kartkę otrzymał Jakub Czerwiński, co oznacza, że nie będzie mógł zagrać w następnym meczu. Na szczęście na pojedynek z Jagiellonią Białystok wróci wspomniana na początku czwórka. Piast po 19 kolejkach Lotto Ekstraklasy zajmuje czwarte miejsce i traci do prowadzącej Lechii Gdańsk - która zagra jutro - osiem punktów.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:0 (1:0)

Bramki: Kulenović 20., Carlitos 84.

Legia: Radosław Majecki - Marko Vesović, Artur Jędrzejczyk, William Remy, Adam Hlousek - Chris Philipps (88. Cristian Pasquato), Cafu - Michał Kucharczyk (88. Inaki Astiz), Sebastian Szymański, Domink Nagy - Sandro Kulenović (66. Carlitos).

Piast: Frantisek Plach - Jakub Czerwiński, Alexandar Sedlar, Uros Korun - Martin Konczkowski, Tomasz Jodłowiec (12. Patryk Sokołowski), Tom Hateley, Michał Pietrowski - Jorge Felix, Piotr Parzyszek (89. Karol Stanek), Aleksander Jagiełło (79. Denis Gojko).

Żółte kartki: Szymański, Vesović, Jędrzejczyk, Philipps - Czerwiński, Korun, Sedlar.

Sędzia: Bartosz Frankowski.