Sobota, 21 września 2019

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Trwa świetna passa UKS-u Krzanowice

16.12.2018 08:55 | 0 komentarzy | rafbl

Szóste z rzędu zwycięstwo odniosły w sobotę siatkarki z Krzanowic, które w trzech setach pokonały w wyjazdowym meczu I Ligi Śląskiej Kobiet w Mikołowie z miejscowy KS Burza MOSiR.

Trwa świetna passa UKS-u Krzanowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko wyszły na prowadzenie 0:4. Gospodynie zdołały doprowadzić do remisu po 7 i przez dalszą część gry wynik na tablicy oscylował w okolicach remisu. Krzanowiczanki dzięki skutecznej grze ponownie wypracowały sobie cztery "oczka" przewagi wychodząc na prowadzenie 14:18. UKS dowiózł wypracowaną przewagę do końca partii i zwyciężył do 23.

Drugi set to szybkie wypracowanie sobie pięciopunktowej przewagi przez przyjezdne (2:7), które z czasem powiększyło się do ośmiu punktów (7:15). Gospodynie nie były w stanie nawiązać walki i były wyraźnie gorsze od swoich rywalek w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Konsekwentne krzanowiczanki wygrały tego seta bardzo wysoko do 15.

Trzecią partię krzanowiczanki ponownie rozpoczęły od wypracowania sobie bezpiecznej przewagi, bo wiem prowadziły 1:5. W dalszej fazie seta prowadzenie to wzrosło do dziewięciu punktów (3:12). Gospodynie starały sie zbliżyć do przeciwniczek, jednak nie były w stanie zniwelować strat do mniej niż pięciu "oczek". UKS zwyciężył w tej partii do 20, a w całym spotkaniu 0:3 odnosząc szóstą z rzędu wygraną w sezonie.

KS Burza MOSiR Mikołów - GS UKS Krzanowice 0:3 (23:25, 15:25, 20:25)

MOSiR: Sikora, SKiba, Sowińska, Paleta, Kaizer, Hankus oraz Zbyl (libero), Krótki-Więzik

UKS: Kretek, Duda S., Duda P., Sycz, Gołombek, Witeczek oraz Kosel (libero), Koczwara