Azimut Modena zbyt silny... Pierwsza porażka ZAKSY

Pierwsza porażka kędzierzynian w obecnym sezonie stała się faktem. Siatkarze ZAKSY walczyli jak równy z równym w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów z faworyzowanym Azimutem Modena, jednak okazała się minimalnie słabsza. W każdym z setów wynik rozstrzygał się w końcowych ich fazach jednak to gospodarze okazali się skuteczniejsi i zwyciężyli w czterech setach.

Źle środowe spotkanie rozpoczęli kędzierzyńscy siatkarze, którzy od początku musieli gonić wynik. Azimut szybko wypracował sobie cztery "oczka" przewagi (5:1). Przerwa na żądanie trenera ZAKSY - Andrei Gardiniego przyniosła skutek, czego efektem była poprawa gry gości, którzy zniwelowali straty do dwóch punktów (8:6). W dalszej fazie przyjezdni mozolnie odrabiali straty, czego efektem było doprowadzenie przez nich do remisu po 15. Gra od tego momentu wyrównała się, jednak Azimut wchodząc w decydującą fazę seta zdołał odskoczyć na dwa punkty (21:19) i zwyciężyć ostatecznie w tej partii do 23.

Druga odsłona początkowo miała wyrównany przebieg, jednak w dalszej fazie to kędzierzynianie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i dzięki skutecznej grze wyszli na czteropunktowe prowadzenie (3:7). Błędu własne popełniane przez siatkarzy ZAKSY pozwoliły jednak odrobić straty zawodnikom z Modeny, którzy doprowadzili do remisu po 9. Od tego stanu przez dłuższy fragment gry wynik oscylował w granicach remisu, a żaden z zespołów nie potrafił zbudować sobie przewagi większej niż jeden punkt. Gospodarze podobnie jak w partii poprzedniej wchodząc w decydującą fazę seta ponownie wrzucili wyższy bieg, czego efektem była zbudowana przez nich trzypunktowa przewaga (23:20), której nie oddali do końca zwyciężając ostatecznie do 21.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli siatkarze ZAKSY, którzy prowadzili 1:4 i ich kilkupunktowa przewaga utrzymywała się przez następnych kilkanaście akcji. Siatkarze z Modeny zdołali doprowadzić do remisu po 11, jednak był to tylko chwilowy przestój w grze gości, którzy dzięki kapitalnej grze blokiem odbudowali trzypunktową przewagę (12:15), która z czasem wzrosła do sześciu punktów (16:22). Konsekwencja i skuteczność w grze przyjezdnych pozwoliła im na końcowy triumf w tej partii do 22, a tym samym przedłużenie szans na końcowe zwycięstwo.

W początkowym fragmencie czwartej partii żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi wyższej niż dwa "oczka". Siatkarze ZAKSY zdołali jednak wyjść na trzypunktowe prowadzenie (12:15) i utrzymywali je aż do stanu 18:21. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu po 22, jednak to kędzierzynianie, którzy prowadzili 23:34 jako pierwsi mieli okazję zakończyć tego seta. Sztuka ta nie udała im się jednak i tracąc trzy punkty z rzędu przegrali do 24, a całe spotkanie 3:1 doznając pierwszej porażki w sezonie.

Azimut Modena - ZAKSA Kędzierzyn Koźle  3:1 (25:23, 25:21, 22:25, 26:24)

Azimut: Christenson, Kaliberda, Anzani, Zaytsev, Urnaut, Holt oraz Rossini (libero), Bednorz, Pinali

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Śliwka, Bieniel oraz Zatorski (libero), Wójtowicz, Walawender, Jungiewicz