Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

Łukasz Moneta ponownie wraca do Legii Warszawa

28.12.2018 18:43 | 0 komentarzy | kozz

31 grudnia 2018 roku dobiega końca wypożyczenie Łukasza Monety z Legii Warszawa do KGHM Zagłębia Lubin. „Miedziowi” nie zdecydowali się na skorzystanie z opcji wykupu 24-letniego pomocnika pochodzącego z Raciborza, który tym samym powróci do zespołu z Warszawy.

Łukasz Moneta ponownie wraca do Legii Warszawa
Łukasz Moneta w Zagłębiu spędził niespełna rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skrzydłowy trafił do KGHM Zagłębia Lubin na zasadzie wypożyczenia w styczniu 2018 roku. Przez rok zagrał dla zespołu z Lubina 11 razy. Podczas wypożyczenia do KGHM Zagłębia, „Monet” wystąpił także w 18 meczach III-ligowych rezerw, zdobył w nich dziewięć bramek.

Na początku przyszłego roku dowiemy się czy trener Legii Ricardo Sá Pinto skorzysta z usług raciborzanina czy też czeka go kolejne wypożyczenie. 

W tabeli Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa jest druga ze stratą trzech punktów do liderującej Lechii Gdańsk. Zagłębie Lubin jest jedenaste. W barwach Legii występuje również inny piłkarz z Raciborza Mateusz Praszelik (obecnie rezerwy). W Zagłębiu pozostaje natomiast rybniczanin Bartosz Slisz. Ekstraklasa wznowi rozgrywki 9 lutego 2019 roku. Legia zagra w Płocku z Wisłą, a Zagłębie w Poznaniu z Lechem.

Moneta zaczynał od gry w LKS Brzezie, później grał w Unii Racibórz, LKS 1908 Nędza, LZS Leśnica, Legii Warszawa, Wigrach Suwałki, Ruchu Chorzów, ponownie w Legii i Zagłębiu Lubin.