Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Znamy plany Jastrzębskiego Węgla na dalszą część sezonu

02.01.2019 12:50 | 0 komentarzy | rafbl

Po sobotniej wygranej w hicie kolejki z Cerradem Czarnymi Radom siatkarze Jastrzębskiego Węgla otrzymali od trenera Roberto Santilliego kilka dni wolnego, który w ten sposób zdecydował się wykorzystać przerwę w rozgrywkach Plus Ligi.

Znamy plany Jastrzębskiego Węgla na dalszą część sezonu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z uwagi na dwutygodniową przerwę w ligowych rozgrywkach zawodnicy Jastrzębskiego Węgla otrzymali od włoskiego szkoleniowca pięć dni wolnego. Jastrzębianie na treningu spotkają się ponownie 4 stycznia.

Dzień później - 5 stycznia "pomarańczowi" wezmą udział w rozgrywanej w Niemodlinie VI edycji Memoriału Leszka Opałacza, przy okazji której rozegrają sparing z liderem Plus Ligi - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek spotkania w hali OSiR w Niemodlinie o godzinie 12:00.

Kilka dni później - 10 stycznia jastrzębianie ponownie zmierzą się z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski. Tym razem miejscem spotkania będzie Arena Gliwice. Oprócz aspektu czysto szkoleniowego spotkanie to będzie dobrym przetarciem dla jastrzębian przed kolejnym ligowym spotkaniem, w którym podejmą we własnej hali piąty zespół ligowej tabeli - Aluron Virtu Warta Zawiercie (14 stycznia, godz. 17:30). Dla ZAKSY sparing ten będzie idealną możliwością do bliższego zapoznania się z gliwicką halą przed spotkaniem 3. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy, w którym właśnie w tym obiekcie podejmą srebrnego medalistę zakończonych przed miesiącem Klubowych Mistrzostw Świata - Cucine Lube Civitanova (15 stycznia, godz. 18:00).

Ponadto na 8 stycznia zaplanowane jest losowanie ćwierćfinałowych par Pucharu Polsku, w którym siatkarze jastrzębskiego klubu poznają rywala z którym przyjdzie im się zmierzyć w starciu o Finale Four tegorocznej imprezy. Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na 23 stycznia, natomiast turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn, który rozgrywany będzie we Wrocławiu odbędzie się w dniach 26-27 stycznia.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w czasie przerwy w rozgrywkach zaprezentują się także swoim kibicom, bowiem wezmą oni udział w jubileuszowej X edycji Legendarnego Kosmicznego Meczu, który 12 stycznia po raz pierwszy rozegrany w historii zostanie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej (więcej informacji tutaj).