Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Mateusz Praszelik dostał szansę od Sá Pinto i poleci z Legią do Portugalii

06.01.2019 16:21 | 0 komentarzy | kozz

Raciborski piłkarz, wychowanek Odry Centrum Wodzisław Śl. dostał szansę od szkoleniowca Legii Warszawa Ricardo Sá Pinto i poleci z Mistrzem Polski na zgrupowanie do Troi w Portugalii.

Mateusz Praszelik dostał szansę od Sá Pinto i poleci z Legią do Portugalii
fot. Legia.net / Mateusz Praszelik (z prawej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek wieczorem przy Łazienkowskiej ustalono, że na zgrupowaniu w Portugalii trenować będzie trzech graczy wyróżniających się w trzecioligowych rezerwach. Mowa m.in. o raciborzaninie Mateuszu Praszeliku. Gracz latem został odesłany z "jedynki" do rezerw przez Deana Klafuricia. To okazało się oczyszczające dla zawodnika, który rozegrał dobrą rundę. 18-latek z Raciborza w dziesięciu spotkaniach zdobył cztery bramki i był ważną postacią w ofensywie. W ostatnich tygodniach stołeczny klub zaoferował piłkarzowi nowy kontrakt - aktualny wygasa z końcem sezonu - podaje serwis legia.net.

W kadrze na obóz do Portugalii zabrakło innego raciborskiego piłkarza, który wrócił do Legii z wypożyczenia z Zagłębia Lubin, Łukasza Monety. Zatem potwierdzają się informacje o tym, że zostanie wypożyczony do innego klubu.

Kadra Legii na zgrupowanie w Portugalii:

Bramkarze: Radosław Majecki, Radosław Cierzniak, Arkadiusz Malarz, Cezary Miszta

Obrońcy: Michał Pazdan, Inaki Astiz, Mateusz Wieteska, Adam Hlousek, Paweł Stolarski, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha

Pomocnicy: Domagoj Antolić, Michał Kucharczyk, Marko Vesović, Dominik Nagy, Kasper Hamalainen, Andre Martins, Cafu, Miroslav Radović, Sebastian Szymański, Salvador Agra, Mateusz Praszelik, Michał Karbownik

Napastnicy: Carlitos, Jarosław Niezgoda, Sandro Kulenović.