Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Wychowankowie MOSiR odchodzą z GKS-u

22.01.2019 13:57 | 0 komentarzy | kozz

Dawid Weis i Damian Zajączkowski po pięciu latach opuszczają GKS Jastrzębie. Kontrakty z oboma zawodnikami zostały rozwiązane za porozumieniem stron.

Wychowankowie MOSiR odchodzą z GKS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dawid Weis, wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, był zawodnikiem GKS-u od rundy wiosennej sezonu 2013/2014. Przez ten czas zaliczył z jastrzębskim klubem trzy awanse (do trzeciej, drugiej i pierwszej ligi). Zagrał w 132 ligowych meczach, w których zdobył 16 bramek. Do tego wystąpił również w 17 spotkaniach Pucharu Polski, siedmiokrotnie wpisując się na listę strzelców. W sumie reprezentował GKS w 149 meczach, zdobywając 23 bramki. W tym sezonie wystąpił w sześciu meczach Fortuna 1 Ligi oraz jednym Pucharu Polski z Piastem Gliwice, w którym zdobył bramkę.

Damian Zajączkowski, podobnie jak Dawid wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, dołączył do GKS-u na początku 2014 roku i świętował z zespołem trzy awanse. Zagrał w 108 ligowych meczach, zdobywając 6 goli, a także w 14 spotkaniach Pucharu Polski, w których dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. W sumie z herbem GKS-u na piersi wystąpił 122 razy, zdobywając 8 bramek. W tym sezonie wystąpił w jednym spotkaniu Fortuna 1 Ligi.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie