Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

AZS odrabiał zaległości i przegrał po raz kolejny

24.01.2019 00:08 | 0 komentarzy | rafbl

W środę w Gliwicach rozegrano zaległe spotkanie 17. kolejki rozgrywek o mistrzostwo I Ligi Kobiet, w którym Akademiczki podejmowały młode adeptki siatkówki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Gospodynie uległy przeciwniczkom, w których składzie znajduje się wiele młodzieżowych reprezentantek Polski w czterech setach.

AZS odrabiał zaległości i przegrał po raz kolejny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa odsłona środowego spotkania wyrównana była tylko do stanu po 4. Skutecznie grające przyjezdne szybko wypracowały sobie jednak bezpieczne, sześciopunktowe prowadzenie (4:10). Był to koniec emocji w tym secie. Gospodynie prowadzone przez trenera Krzysztofa Czaplę nie były w stanie zniwelować poniesionych na początku partii strat i przegrały z konsekwentnie grającymi siatkarkami SMS-u do 20.

Drugi set rozpoczął się od czteropunktowej przewagi młodych adeptek siatkówki ze Szczyrku (1:5). W środkowej fazie seta ich przewaga wzrosła do siedmiu "oczek" (8:15), a wchodząc w decydującą fazę seta wynosiła dziesięć punktów (10:20). Bezradne akademiczki nie były w stanie nawiązać walki przegrały bardzo wysoko do 11.

Trzeciego seta SMS rozpoczął od prowadzenia 3:6, jednak miejscowe szybko odrobiły straty doprowadzając do remisu po 8. Z czasem gospodynie wypracowały sobie siedmiopunktową przewagę (16:9), która wchodząc w decydującą fazę seta stopniała do sześciu "oczek" (20:14). Ostatecznie gliwiczanki triumfowały do 20 zapisując na swoim koncie pierwszą partię w spotkaniu.

Od początku czwartej partii gra obu zespołów falowała. Raz jeden raz drugi zespół zdobywał punkty seriami i nie był w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Wchodząc w decydującą fazę seta na niewielkim, dwupunktowym prowadzeniu (18:20) znajdowały się przyjezdne, które świetnie zagrały końcowy fragment meczu. Zaskoczone gliwiczanki, które straciły cztery kolejne punkty (18:24) nie były w stanie odwrócić losów seta. AZS przegrał ostatecznie do 19, a całe spotkanie 1:3 notując drugą z rzędu, a dwunastą w sezonie porażkę. Po 21. rozegranych kolejkach spotkań Akademiczki plasują się w ligowej tabeli na 9. miejscu. SMS jest 8.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - SMS PZPS Szczyrk 1:3 (20:25, 11:25, 25:20, 19:25)

AZS: Woźniczka, Ciesielczyk, Osadchuk, Dyduła, Salanciova, Abramajtys oraz Piątek (libero), Elko (libero), Trocińska, Kowalczyk, Nowak, Stroińska

SMS: Centka, Zaborowska, Hnatyszyn, Rybak, Drużkowska, Szlagowska oraz Garstka (libero), Justka (libero), Serowiecka, Czyrniańska, Szczotkiewicz, Rola, Hyży