środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Jastrzębianki górą w derbach

28.01.2019 10:39 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotę w ramach 15. kolejki spotkań I Ligi Śląskiej Kobiet w Jastrzębiu-Zdroju doszło do derbowego spotkania na szczycie ligowej tabeli, w którym zmierzyły zajmujące drugie miejsce w tabeli gospodynie - JKS SMS Jastrzębie i trzeci zespół ligowej tabeli - GS UKS Krzanowice. Górą w czterech setach okazały się jastrzębianki.

Jastrzębianki górą w derbach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od mocnego uderzenia sobotnie spotkanie rozpoczęły gospodynie, które od początku zdecydowanie prowadziły (7:0). Przyjezdne zdołały sie jednak podnieść po nieudanym początku i zmniejszyły straty do dwóch punktów (10:8). Na więcej nie pozwoliły im jednak jastrzębianki, które odbudowały swoją przewagę do sześciu "oczek" (16:10). Do końca seta obrazy gry nie uległ zmianie i miejscowe pewnie zwyciężyły do 19.

Początek drugiej partii należał do przyjezdnych prowadzonych przez trenera Tomasza Kuziaka, które miały kilkupunktową przewagę. Jastrzębianki zdołały doprowadzić do remisu po 10, jednak po chwili przegrywały trzema "oczkami" (10:13). Wchodząc w decydującą fazę seta siatkarki UKS-u utrzymały wypracowane trzy punkty przewagi (16:19), jednak sześciopunktowa seria gospodyń, sprawiła że wyszły one na prowadzenie 22:19. W końcówce nic się nie zmieniło i JKS triumfował ostatecznie do 23.

Trzecia partia to początkowo wyrównana gra obu zespołów, jednak to siatkarki z Jastrzębia-Zdroju wyszły na wydawać by się mogło bezpieczne, pięciopunktowe prowadzenie (11:6). Krzanowiczanki zdołały wyrównać i wyjść na trzypunktowe prowadzenie (14:17), jednak w chodząc w decydujące fragmenty seta na tablicy wyników był remis po 19. Końcówka partii należała jednak do przyjezdnych, które odbudowały swoje trzypunktowe prowadzenie (19:22) i zwyciężyły do 22.

Co nie udało się gospodyniom w partii trzeciej udało się w kolejnej. Jastrzębianki rozpoczęły czwartego seta od prowadzenia 4:1, które szybko powiększyły do sześciu "oczek" (10:4). Kompletnie rozbite krzanowiczanki nie były w stanie odpowiedzieć seryjnie zdobywającym punktu miejscowym, które wchodząc w decydującą fazę seta prowadziły aż jedenastoma punktami (21:10). Ostatecznie podopieczne trenera Jarosława Bodysa pewnie zwyciężyły do 12, a w całym spotkaniu 3:1 notując dziesiątą z rzędu, a czternastą w sezonie wygraną. UKS przegrały trzecie spotkanie z rzędu.

JKS SMS Jastrzębie - GS UKS Krzanowice 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:12)

JKS: Lorenc, Jędrysik, Kuczera, Stępień, Szajer, Kijańska oraz Chamara (libero), Kajzerek (libero), Bury, Walica, Żagan

UKS: Świerczek Joanna, Duda S., Duda P., Świerczek Justyna, Nagler, Daniszewska oraz Dąbkowska (libero), Kosel (libero), Wilusz