Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

AT zwycięża na zakończenie fazy zasadniczej

02.02.2019 22:59 | 0 komentarzy | rafbl

W ostatnim spotkaniu w fazie zasadniczej rozgrywek V grupy II Ligi Siatkarzy Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla w trzech setach pokonała drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały.

AT zwycięża na zakończenie fazy zasadniczej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku spotkania przewagę mieli przyjezdni, którzy szybko wypracowali sobie dwupunktową przewagę (3:5). Z czasem ich przewaga wzrosła do czterech punktów (4:8), a w dalszej fazie seta dorzucili oni do niej kolejne dwa "oczka" (7:13). Podopieczni trenera Jarosława Kubiaka kontrolowali boiskowe wydarzenia i w końcowej fazie seta prowadzili bezpiecznie czterema punktami (16:20). W końcówce młodzi siatkarze Jastrzębskiego Węgla powiększyli swoją przewagę i triumfowali ostatecznie do 18.

Druga partia była najbardziej wyrównaną w sobotnim meczu. Od samego jej początku wynik oscylował w okolicach remisu. Przez większość seta na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół, jednak żaden z nich nie potrafił osiągnąć przewagi większej niż jedno "oczko". Zbliżając się do końca tej odsłony goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie (17:19). W końcówce jastrzębianie odskoczyli na cztery punkty (20:24) i triumfowali ostatecznie do 21, obejmując prowadzenie w meczu 0:2.

Trzeci set przebiegał pod pełne dyktando gości. Szybko wypracowali sobie oni czteropunktową przewagę (2:6). W pełni kontrolujący boiskowe wydarzenia podopieczni trenera Kubiaka w dalszej fazie powiększyli swoje prowadzenie do siedmiu punktów (10:17). Bezradni gospodarzenie nie byli w stanie zniwelować poniesionych strat, a świetnie dysponowani tego dnia jastrzębianie raz po raz ich punktowali. AT wygrała bardzo wysoko do 15, a całe spotkanie 0:3. Trzy zdobyte w tym spotkaniu punkty pozwoliły młodym adeptom siatkówki uplasować się na zakończenie fazy zasadniczej rozgrywek na 5. miejscu w ligowej tabeli.

SMS PZPS Spała II - Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 21:25, 15:25)

SMS: Michalak, Sławiński, Czerwiński, Czyżyk, Dulski, Ciok oraz Foltynowicz (libero), Leszczyński, Durmaj, Trojański, Tataruch

AT: Błażej, Czyrniański, Turski, Roque de Oliveira, Czyżowski, Kraj oraz Citak (libero), Wołodźko (libero), Myszka, Rakowski