środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Piłkarki z SWD Wodzisław walczą z Głogówkiem o medal mistrzostw Polski

10.02.2019 08:46 | 0 komentarzy | kozz

Rozpoczęła się faza ćwierćfinałowa o mistrzostwo Polski w kobiecym futsalu. 

Piłkarki z SWD Wodzisław walczą z Głogówkiem o medal mistrzostw Polski
fot. LKS Rolnik B. Głogówek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na tym etapie nie ma już broniącego tytułu TS ROW Rybnik, który zanotował fatalny sezon, ale są reprezentantki naszego regionu. W drużynie LKS Rolnik B. Głogówek grają trzy piłkarki z SWD Wodzisław Śląski: Anita Buchta, Katarzyna Kelner i Daria Kasperska (reprezentowała SWD jesienią, obecnie wolna zawodniczka).

W sobotę rozegrały one pierwszy mecz ćwierćfinałowy i ograły na wyjeździe AZS SGGW Warszawa 3:1. W składzie Rolnika tym razem zabrakło Kelner, ale były dwie pozostałe piłkarki - Kasperska i Buchta.

W spotkaniu rozegranym w Warszawie długo czekano na pierwszą bramkę. Pierwszą zdobyły zawodniczki Rolnika trafiając w 19. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisała się Kinga Ejzel. Kolejne bramki padały po przerwie. W 32. minucie było już 2:0 dla drużyny z Głogówka, a wynik podwyższyła Aleksandra Misiak. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania padła trzecia bramka dla drużyny gości i znów trafiła Ejzel. Gospodynie odpowiedziały tylko jednym trafieniem w ostatnich fragmentach spotkania.

Rewanż 16 lutego w hali sportowej przy ulicy Kościuszki w Głogówku.

AZS SGGW Warszawa - LKS Rolnik B. Głogówek 1:3 (0:1)

Bramki dla Rolnika: Ejzel 2, Misiak 1