Piątek, 30 lipca 2021

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Odra Centrum też lepsza od Rymera Rybnik

10.02.2019 09:17 | 0 komentarzy | kozz

Wodzisławski czwartoligowiec - Odra Centrum, rozegrał kolejny mecz kontrolny przed zbliżającą się rundą wiosenną. Zmierzył się z liderem grupy II klasy okręgowej - Rymerem Rybnik. Drużyna trenera Bartłomieja Sochy okazała się lepsza wygrywając 4:1.

Odra Centrum też lepsza od Rymera Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Choć to tylko mecze sparingowe, to nie unikniemy porównania gier kontrolnych. Kilka dni temu z Rymerem mierzyła się także grająca klasę niżej APN Odra Wodzisław (lider gr. III klasy okręgowej). Z drużyną z Rybnika grał też wicelider gr. III okręgówki Unia Turza Śląska. APN Odra wygrała z Rymerem 13:1, a Unia Turza zwyciężyła 3:2. MKP Odra Centrum również sprawdziła się na tle rybnickiej drużyny, w której składzie sporo znanych nazwisk. Czwartoligowiec wygrał 4:1. Trzeba jednak pamiętać, że sparing sparingowi nierówny, bo są one rozgrywane w różnych warunkach atmosferycznych i boiskowych.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, w której tempo było imponujące oba zespoły pokazały się z jak najlepszej strony. W zespole Rymera wystąpili m.in. Przemysław Pitry, Aleksander Kwiek, Ołeksandr Szeweluchin i Bartosz Semeniuk, to zawodnicy, którzy gwarantują Rymerowi jakość gry oraz szanse na awans do klasy wyższej. Drużyna Rymera stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych, ale i MKP miało trzy idealne sytuacje do strzelenia gola. W drugiej połowie mecz był już pod dyktando wodzisławskiego zespołu strzelając przeciwnikowi cztery bramki. Zdobywali je Tomasz Zieliński, Marcin Lukoszek, Marcin Oślizlok oraz Maciej Kocztorz. Goście odpowiedzieli tylko jedną bramką. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1 chociaż w przeciągu kilku minut Łukasz Gajda z MKP miał trzy doskonałe sytuacje do wpisania się na listę strzelców.

Rymer Rybnik - Odra Centrum 1:4 (0:0)